Експерт розповіла про вітамін для молодості і міцного здоров'я
Повноцінне, збалансоване харчування – це основа здравья і міцного імунітету. Наявність у необхідній кількості в організмі вітамінів і мінералів – злагоджена робота всіх органів і систем, квітучий зовнішній вигляд і енергійність на протязі всього дня. Дієтолог Ольга Безугла, яка раніше поділилася лайфхаками, як не переїдати на карантині, розповіла в Instagram про важливий вітамін не тільки для імунітету, але і молодості шкіри
Вітамін С - один з найбільш популярних вітамінів, це водорозчинний вітамін і організм його не запасає, тому необхідно регулярно вживати з їжею! Навіщо потрібен? Тільки для імунітету? Ні, це, по-перше, потужний антиоксидант, приймає участь в синтезі біохімічних речовин: нейромедіаторів, утворенню колагену, L-карнітину, обмін фолієвої кислоти і заліза, участь в омолодженні шкіри, профілактиці захворювань серця і судин, профілактиці Neo-процесів, здоров'ї кісткової системи і тд. Дефіцит вітаміну С - один з найпоширеніших дефіцитів.
Фактори ризику: наявність хронічних захворювань, у т. ч. ШКТ, хронічний стрес, часте вживання алкоголю, куріння, одноманітне харчування, регулярні інтенсивні фізнавантаження.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Звідки беремо? Не лимоном єдиним. Завжди одна відповідь: з їжі. Всупереч поширеній думці, овочі містять більше вітаміну С, ніж фрукти.
Звичайно, в процесі термічної обробки частина вітаміну С втрачається, тому сирі продукти краще всього! Так, наприклад, в наступних продуктах вітаміну С більше, ніж у лимоні: перець солодкий, брокколі, капуста брюссельська, капуста цвітна, томати, шпинат, черемша, петрушка, обліпиха, смородина, ківі, полуниця, папайя.
До речі, більше завжди сконцентровано вітаміну С в тій частині рослини, що піддається дії сонячних променів, тому в листі більше, ніж у коренях.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Скільки потрібно? За даними Office of Dietary Supplements (ODS), рекомендована добова норма вітаміну С для дорослих становить:
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Взаємодія з іншими вітамінами:
Симптоми дефіциту: кола під очима, кровоточивість ясен, відсутність апетиту, зниження імунітету, синці.
Раніше нутриціолог Олена Кален розповіла, як повинен виглядати ідеальний обід і вечеря.