Як м'яко і безболісно перейти на правильне харчування: секрети від експерта
Нутриціолог дала поради, як поступово перейти на здорове харчування
Здоровий раціон – це шлях до довголіття, гарного самопочуття і квітучого зовнішнього вигляду. З чого ж почати перехід на правильне харчування? На це питання в Instagram відповіла нутриціолог Світлана Нікітчук.
Фахівець відзначає, що в середньостатистичних сім'ях прийнято виражати турботу і любов через їжу. Історично так склалося через часи, коли з продуктами було туго, або делікатеси діставалися переважно на свята. Зараз продукти легко доступні, але звичка залишилася. І це тільки одна з можливих причин. Звичка заїдати стрес, недолік часу на готування ("Намасти собі сам бутерброд"), звичка заохочувати смачненьким ("Отримаєш п'ятірку за контрольну, сходимо бургерів поїмо або купити шоколадку") та інші.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Починати перехід на правильне харчування можна і треба поступово, особливо коли справа стосується не тільки вас, але і близьких, які, можливо, не готові прийняти радикальні зміни в харчуванні та можуть збунтуватися.
- Отже, проведіть ревізію холодильника і кухонних полиць. Що з цього можна поступово замінити. Оберіть щось одне для початку:
- Соняшникова олія, маргарин - міняємо на оливкову, масло гі (топлене вершкове).
- Копчені сосиски, ковбаски - поступово змінюємо на варену, парену, запечену курочку, або напівфабрикати з дуже натуральним складом. До речі, просто курочка вийде вигідніше фінансово.
- Цукор і солодощі - підбираємо аналоги з натуральних солодощів, частіше беремо фрукти на десерт, кладемо в сирники менше цукру, але кладемо родзинки.
- Хліб в магазині знаходимо бездріжджовий, а потім і цільнозерновий.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
- Пробуємо різні варіанти салатів, збільшуючи кількість зелені.
Нагадаємо, що раніше дієтолог Лакуста Тетяна розповіла, як почати готувати смачні і корисні страви.
Нагадаємо, що раніше експерт по схудненню Катя Медушкина навчила правильно вибирати хліб .