Як легко скласти меню на тиждень: корисна шпаргалка від дієтолога
Експерт розповіла, як полегшити собі життя і не турбуватися про раціоні щодня
Складання меню на тиждень вперед – справа нехай клопітка, зате вдячна. Таким чином можна систематизувати сімейний бюджет, відстежити витрати, а також не ламати голову щодня, що приготувати і взяти з собою. Слідуючи простим порадам від дієтолога Анни Орєхової, яка раніше розповіла, як почати більше активно рухатися, можна легко розписати свій раціон і істотно заощадити час. Шпаргалкою для всіх бажаючих експерт поділилася на сторінці в Instagram.
Скласти меню на тиждень, а чи просто це? Це дуже важлива тема, оскільки саме відсутність планування раціону і призводить до переїдання, перепустками основних прийомів їжі або не самих здорових перекусів.
І тут ще проблема не в самому раціоні, а в тому, щоб була можливість взяти їжу з собою і розрахувати одразу кількість всіх продуктів. Ці прості поради допоможуть легко впоратися із завданням і навіть заощадити час і сімейний бюджет.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
- Вибирайте ті страви, які ви любите, не обманюйте себе, щоб потім не голодувати.
- Напишіть розклад у записнику, мобільному телефоні, ноутбуці. Або ж, якщо живете з сім'єю, заздалегідь зробіть колаж, повісьте на холодильнику, щоб разом придумати меню.
- Розділіть не тільки по днях, але і за прийомами їжі (сніданок, обід і вечеря), додавайте перекуси, якщо потрібно.
- Намагайтеся робити харчування різноманітним. Додавайте не тільки макарони, картоплю і хліб, але і так само цільнозернові продукти. Робіть страви простими, особливо в будні дні, щоб не витрачати багато часу.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
- Враховуйте роботу/навчання, щоб їжу можна було взяти з собою, а так само враховуйте обіди/перекуси в кафе або їдальні. Просто заздалегідь прописуємо ці дні у своєму меню.
- Не забувайте порадувати себе чимось смачним. Нехай тут буде ваша улюблена шоколадка або вечеря в ресторані, нічого страшного в цьому немає.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
- Після складання меню по ньому ж складайте список продуктів і бігом в магазин.
- Так само, цілком доречно готувати на 2-3 дні вперед і нехай страви повторюються, а їжу з собою зручно збирати з вечора, щоб вранці не витрачати час.
Раніше дієтолог Єва Шишова розкрила важливу правду про вуглеводи і поділилася цінною порадою.