Міцний імунітет і детокс: дієтолог розповіла про користь сезонного доступного суперфуда
Який продукт варто включити в осінній раціон кожному
Осінь – багатий урожайний сезон, який славиться корисними і смачними дарами природи, котрі є справжніми вітамінними бомбами. Один з таких сезонних продуктів – гарбуз. Про qjuj переваги та вплив на здоров'я розповіла на сторінці в Instagram дієтолог Лора Філіппова.
Гарбуз - теж суперфуд, причому сезонний і доступний кожному українцю. Це рослина сімейства гарбузових в раціоні має ряд незаперечних переваг:
- здоровий імунітет і природний детокс! Містить пектин (це розчинна клітковина), який поглинає токсини і є їжею для мікробіома. Чим різноманітніше мікробіом, тим міцніший імунітет.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
- захист від атеросклерозу судин. Поєднання клітковини, каротиноїдів, магнію, калію корисні всім, у кого порушений баланс ліпопротеїдів (високий "поганий" холестерин і низький "хороший").
- має протинабряковий ефект і легкий сечогінний ефект. Славиться високим вмістом калію - допомагає боротися з набряками і виводити зайву рідину.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
- відповідає за здоров'я очей. Джерело бета-каротину (тут його в 5 разів більше, ніж у моркві). А ще - лютеїну і зеаксантину (дієві профілактики катаракти).
- користь для системи травлення. Оздоровлює шлунок, кишечник, жовчний міхур, а м'яка клітковина з гарбуза корисна і при запорах і при діареї. Важливо включати в раціон при гастритах, виразковій хворобі, СРК і печії.
І ще багато плюсів! Печений гарбуз можна всім! Він піде у солодкі каші, і десерти, і в супи, і в овочеві рагу. А гарбузове насіння - джерело цинку, гарбузова олія - зміцнює імунітет, підтримує роботу печінки, корисно для профілактики простатиту.
Нагадаємо, що раніше дієтолог Ольга Безугла розкрила правду про молоду і модну сиртуїнову дієті.
До речі, нутриціолог Світлана Нікітчук озвучила причини харчової залежності і постійного бажання їсти.