Позбавляємося від цукрової залежності: лайфхаки від дієтолога, як розлюбити солодке
Слідуючи цим простим правилам, ви зможете помітно скоротити споживання цукру
Солодощі можуть викликати справжню залежність, не кажучи вже про те, що велика кількість цукру в раціоні шкідливо для здоров'я і вже точно не сприяє схудненню. Дієтолог Альбіна Комісарова, яка раніше розповіла про корисні пребіотики і пробіотики, на своїй сторінці в Instagram розповіла, як же розлюбити солодке.
Експерт перерахувала кілька простих, але ефективних правил, які допоможуть скоротити кількість цукру у вашому раціоні.
1. Просте, але ефективне правило: не купуйте його додому. Якщо вдома немає нічого, звісно, не факт, що ви не підете в магазин біля дому, але спокус все ж менше.
2. Не прибирайте відразу цукор повністю з життя, це буде важко, я завжди залишаю пацієнтам допустиму норму. Для початку приберіть солодкі напої або їжте солодке 1 раз в день щось одне. Не один торт, мої хитрі підписники, а один шматочок або 1 цукерка. Так, це не одне і те ж, але якщо ви будете їсти різноманітно, баланс буде збережено.
Ілюстративне фото (pexels.com)
3. Заміна - наше все. Міняємо смачні покупні мюслі з купою цукру на домашню гранолу. Або йогурт з добавками на білий йогурт з фруктами, доданими вами вдома. До чаю нарізайте яблуко зелене тонкими скибочками, а не беріть пачку печива. Буде складно, але ви швидко звикнете.
Ілюстративне фото (pexels.com)
4. Вивчайте склад. Можливо, ви до кінця і не знаєте, скільки їсте цукру. Він є в хлібі, соусах, в абсолютно несолодких, з вигляду, мюслі і тд. Якщо почати хоча б звертати увагу, записувати, скільки чого ви їсте, вже отримаєте перші результати.
5. Не забороняйте собі солодке! На жаль, сучасний і модний світ диктує нам повну відмову від цукру. Почуття провини змушує нас обмежувати його повністю, потім зрив, знову обмеження і так до нескінченності. Нехай краще буде 1 цукерка кожен день, ніж плитка відразу раз на тиждень.
Ілюстративне фото (pexels.com)
6. Готуйте самі! Вчіться і пробуйте нове, разом з сім'єю. Зробіть сирники або пиріг, де ви бачите СКІЛЬКИ цукру ви кладете. Ви зрозумієте, що вам смачно і так.
7. Не заїдайте емоції. Це найскладніше. Але щоденник допомагає зрозуміти, коли і чому ви їсте солодке, відстежте: сумно чи нудно вам, злитеся або радієте. Будемо вчитися отримувати емоції не з їжі!
Нагадаємо, нутриціолог Ганна Нікольська перерахувала топ-20 продуктів, які продовжать молодість.