Зупинити стрілку ваг на заповітній цифрі допоможуть психологічні вправи
Утримати бажану вагу куди складніше, ніж дійти до заповітної цифри на вагах, а щоб це зробити варто не тільки підключити мотивацію і силу волі, а обзавестися звичками, які допоможуть залишатися стрункою. Є і секретні психологічні методи в боротьбі заповітну цифру на вагах. Нутриціолог Олена Кален в Instagram розповіла про два методи від психолога, які допоможуть зафіксувати стрілку на заповітній цифрі.
⠀
Зниження ваги можна порівняти зі змаганням. Коли спортсмен отримує головний приз, йому хочеться розслабитися і відпочити. Аналогічна ситуація відбувається з багатьма людьми, які дедалі більш стрункі. Коли вони бачать заповітну цифру на вагах, то хочуть потішити і нагородити себе.Часто використовують для цього їжу і знову набирають вагу. Особливо, якщо сиділи на строгій дієті.
⠀
2 простих і ефективних вправи, які допоможуть утримати вагу:
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Вправа 1. Навчитеся розпізнавати і опрацьовувати свої емоції. Найчастіше людина переїдає, тому що не вміє справлятися зі своїми емоціями і не бачить, які потреби за ними стоять. Замість цього він їх пригнічує.
Намагатися придушувати емоції і бажання — те ж саме, що утримувати надувний м'яч під водою. Ви витрачаєте багато зусиль, але м'яч все одно вискакує на поверхню. Чим сильніше ви тиснете, тим більше буде сплеск.
⠀
Один із способів роботи з емоціями — завести щоденник і виписувати в нього всі переживання, стани і події, які призводять до стресу.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Схема ведення щоденника
⠀
Крок 1. Опишіть ситуацію і свою тілесну реакцію. Будь-які уявлення, думки, емоції моментально відображаються на тонусі м'язів і м'язової роботі. Поспостерігайте за тілом і постарайтеся уявити своє почуття, якого вона кольору, форми, запаху? Про що хоче вам сказати?
⠀
Крок 2. Подумайте, які потреби стоять за цим відчуттям, чого насправді вам хочеться у відчуттях тіла або емоціях/почуттях?
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Вправа 2. Сфокусуйтеся на процесі. Люди не помічають, як тарілка стає порожньою, коли паралельно роблять ще кілька справ. Наприклад, дивляться серіал, читають, перевіряють пошту.
⠀
В результаті, мозок не фіксує задоволення від їжі. Людина відчуває себе напівголодною і йде за другою порцією.
⠀
В момент прийому їжі, їжте повільно, насолоджуйтеся кожним шматочком і виключіть всі дратуючі чинники. Якщо ніяк не можете жувати в тиші, поставте розслаблюючу музику на фоні.
Раніше нутриціолог Наталія Кошкіна дала поради тим, хто дотримується посту або є вегентаріанцем.