Дієтолог розкрила правду про корисність суперфудів
Експерт вирішила розвіяти міфи про "суперкорисні" продукти
Мода на здоровий спосіб життя і схуднення породжує різні рекламні пропозиції і міфи про неймовірно корисні продукти, так звані суперфуди. Дуже поширена думка, що щоденне вживання їх в їжу знижує ризик хронічних захворювань і запобігає багатьом хворобам. Зазначимо, що суперфуди - це продукти рослинного світу, які володіють високою концентрацією корисних речовин, яка ніде більше не зустрічається в природі.
Популярний дієтолог Альбіна Комісарова, яка раніше пояснила, чому не треба фанатично рахувати калорії, вирішила розібратися, чи так вже вони чарівні, або ж це лише підступи маркетологів. Для прикладу вона взяла три популярні суперфуди.
Лляне масло
Ідея: містить велику кількість омега-3
Насправді: омега-3 це група поліненасичених жирних кислот, а саме ЕПК, ДГК, АЛК та інші. Щоб було простіше: ЕПК і ДГК є "готовими", містяться в тваринних продуктах, а з АЛК (міститься в рослинних оліях, лляній олії) синтезується ЕПК і ДГК, але в невеликій кількості.
Висновок: лляне масло корисно, але не треба робити з нього панацею і тим більше пити насильно натщесерце, а як джерело Омега-3 краще їсти рибу і морепродукти 2-3 рази в тиждень.
Фото: (instagram.com/doctor_komissarova)
Ягоди Годжі
Ідея: можна схуднути, омолодитися і тд.
Насправді: жодних наукових досліджень, що підтверджують користь цих ягід, немає. В результаті розглядів за звинуваченням виробників у шахрайстві, тепер вони зобов'язані прибрати з етикеток всі фрази про "лжекорисність" цих продуктів.
Висновок: можна їсти ці ягоди, якщо смачно.
Фото: (instagram.com/doctor_komissarova)
Насіння чіа
Ідея: допомагають худнути, корисні для шлунка і кишечника
Насправді так і є. Несподівано для мене, так? Велика кількість клітковини, збалансований склад насіння, висока поживна цінність дійсно пригнічує апетит і покращує роботу кишечника.
Висновок: Тому сміливо заливайте їх будь-якою рідиною, йогуртом і їжте на здоров'я!
Фото: (unsplash.com)
Нагадаємо, раніше дієтолог Альбіна Комісарова розповіла, яким повинен бути режим харчування перед тренуванням. Наприклад, дієтолог розвінчала ще один міф, що після тренування потрібно "витримати дві години і тільки після вживати їжу".
Також експерт відзначила, на які важливі моменти слід звернути увагу, якщо ви тренуєтеся або дотримуєтеся дієти, а вага стоїть на місці.
Корисні властивості соди, про яких ви не знали (відео: РБК-Україна)