ua en ru

У Києві презентують шість авангардних скульптур, що згодом оселяться у парку

У Києві презентують шість авангардних скульптур, що згодом оселяться у парку Відомі скульптори презентують на ВДНГ свої роботи (фото: Kyiv International Sculpture Symposium)

Скульптури було створено у режимі реального часу у рамках Kyiv International Sculpture Symposium, що проходив на ВДНГ

Упродовж місяця на території ВДНГ в рамках Kyiv International Sculpture Symposium працювали шість знаменитих скульпторів з чотирьох країн світу - України, Канади, Німеччини та Іспанії. Владислав Волосенко, Амансіо Гонзалез, Петро Гронський, Джо Клей, Володимир Кочмар та Василь Татарський створювали скульптури просто неба, завдяки чому тисячі відвідувачів парку могли спостерігати за їх роботою.

Лейтмотивом симпозіуму стала "Блакитна танцівниця" - знаменита робота всесвітньо відомого українського скульптора, законодавця світової авангардної скульптури Олександра Архипенка. Адже саме пам'яті цього великого українця, чиї унікальні роботи стали знаковими в історії кубізму, присвячено цьогорічний симпозіум.

Презентація готових витворів із мармуру та граніту відбудеться 12 жовтня о 18:00 і стане відкритою для всіх бажаючих. Крім шістьох великих скульптур, зроблених під час симпозіуму, відвідувачі матимуть змогу побачити сучасну арт відео-інсталяцію та оцінити інші роботи митців.

Відомі скульптори презентують на ВДНГ свої роботи (фото: Kyiv International Sculpture Symposium)

"Проведення подібних симпозіумів - важлива складова розвитку культури у суспільстві. Виїжджаючи на подібні заходи до інших країн, художники створюють роботи, які є їх рефлексіями, у тому числі, й на те, що їх оточує у момент роботи. Таким чином усі вони набувають ще й етнічного характеру", - каже кураторка проекту Kyiv International Sculpture Symposium Дарина Мо Мот.

Для того, щоб парк перетворився для скульпторів на справжню студію, екскурсію територією ВДНГ перед початком симпозіуму провів особисто його генеральний директор Євген Мушкін.

"Нам було важливо оголити душу парку перед закордонними митцями, щоб надихнути їх за допомогою потужної енергетики ВДНГ. Ми провели їх на дах першого павільйону та продемонстрували надзвичайний вид, що відкривається звідти. Показали усі 20 пам’яток архітектури Експоцентру і влаштували велопрогулянку. Нам хотілося зацікавити скульпторів майданчиком, адже вперше скульптурний симпозіум проходив саме на цій території. Проте ми хотіли показати, що з 1988 року ВДНГ змінився на краще, не втративши свого мистецького наповнення", - сказав Мушкін.

Побачити скульптури можна біля Арт-резиденції (павільйон №13). Одразу після презентації роботи передадуть до часних колекцій, але вже незабаром вони мають бути встановлені в скульптурному парку, відкритому для відвідування, що зараз знаходиться у процесі проектування.

Нагадаємо, у Києві на арт-заводі "Платформа" пройде масштабна BBQ вечірка, на якій проведуть перший в Україні чемпіонат з приготування м'яса барбекю.

Відео: РБК-Україна