Нові члени громадської ради виявилися близькі до проросійським організаціям.
Експерти, відсторонені від громадської ради МЗС, заявили про близькість нових членів ради до проросійським організаціям.
Про це пише видання "Коммерсант-Україна".
Вчора представники ряду провідних аналітичних центрів оприлюднили відкритий лист президенту Віктору Януковичу, прем'єр-міністру Миколі Азарову та міністру закордонних справ Леонід Кожара, заявивши про "захоплення громадської ради при МЗС представниками церкви" Посольство Боже "Сандея Аделаджі".
Нагадаємо, конфлікт почався на минулому тижні. При ротації громадської ради (ОС) з нього виключили провідних експертів, які працювали з МЗС більше 10 років. Більшість нових членів ОС - представники організацій, що не мають відношення до міжнародної діяльності.
"У новий ОС МЗС увійшло об'єднання" Спорт без наркотиків ", дитяча організація" Козаченьки ", Асоціація Клубів веселих і кмітливих ... Очевидно, МЗС буде дуже весело, коли йому почнуть радити кавеенщики", - обурювалася вчора на прес-конференції директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна. Вона знову заявила, що покладає відповідальність за проведення ротації на "Посольство Боже", що діяло з допомогою афільованих організацій.
Читайте: «Партія регіонів» та «Посольство Боже» захопілі Громадську раду при КМДА
Опоненти експертів не стали приховувати, що серед членів ради є чимало прихожан цієї церкви, але запевнили, що не діють за розпорядженням її керівництва. "У нас в країні свобода віросповідання, і ми прийшли сюди не як представники церкви. Пастор Сандей Аделаджа, якого ми поважаємо і цінуємо, тут абсолютно ні при чому", - заявила член ГР МЗС, глава громадської організації "Арт-Креатив" Олена Стебольская .
Ірина Бекешкіна відзначає, що організації, близькі до релігійної громади, становили більшість в ОС лише на початковому етапі ротації, багато хто відразу ж вийшли з ради, прийнявши рішення про скорочення його чисельності з 300 до 75 членів. Бекешкіна стверджує, що тепер в ОС переважають громадяни, так чи інакше пов'язані з владою.
"Там є державні чиновники, які зареєстрували свою організацію; представники бізнесу, лояльного владі; організації, пов'язані з Партією регіонів; проросійськи налаштовані громадяни, а також ряд організацій, фінансово залежних від Міністерства освіти".
Колишній глава ОС МЗС (2011-2013 роки) Ігор Жданов вказав на те, що в новому ОС немає організацій, що працюють у сфері євроінтеграції, але є чимало експертів, які відкрито заявляють про необхідність зближення України з Митним союзом.
Цікаво, що при вступі в ОС вони не стали декларувати членство в організаціях, з якими їх зазвичай пов'язують. Наприклад, заступником голови ОС МЗС став Руслан Бортник, який подав документи від правозахисної організації "Спільна мета". Тим часом Бортник більше відомий як помічник народного депутата Вадима Колесніченка. Він також є заступником голови ради правозахисного громадського руху "Російськомовна Україна" (голова ради - Колесніченко).
"Їх головна мета - створення паралельного громадянського суспільства, насправді пов'язаного з владою. Це необхідно для того, щоб при зміні курсу країни отримати схвалення дій влади від імені громадськості", - вважає Ірина Бекешкіна.
Члени ГР, які входять в групу прихожан церкви "Посольство Боже", згодні з тим, що ОС, сформований за новими принципами, повинен підтримати зміну зовнішньополітичної стратегії Києва. "Вектор міжнародної політики зараз змінюється, так що в громадській раді повинні працювати самі прогресивні представники громадськості, - заявила президент організації" Відродження Віфсаїди "Ніна Шевченко. - В ОС повинні прийти люди з добрими і люблячими серцями. І що б не говорили про" Посольстві Божому ", але саме ця церква дає таких людей". Коментувати деталі зміни зовнішньополітичного вектора вона відмовилася, запропонувавши ЗМІ стежити за заявами ОС.