Вища освіта в Україні
В Україні вища освіта традиційно є пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства.
Установами, безпосередньо реалізують його освітні програми, є вищі навчальні заклади, яких в Україні, за даними Держстату на початок 2013/14 навчального року, налічується 803.
Слід зазначити, що серед них є і 120 університетів зі статусом національного навчального закладу, який присуджений їм Президентом країни за особливі досягнення в роботі, що свідчить, зокрема про їх високих академічних стандартах та адаптивності до сучасних потреб ринку праці. Серед них і найпрестижніші - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Київський національний університет ім. Т.Шевченка, Харківський національний університет ім. В. Каразіна та ін.
Кожен вуз в Україні проходить державну акредитацію відповідно до чотирьох існуючими рівнями. Так, до вузів І-II рівнів акредитації відносяться професійно-технічні училища, коледжі та технікуми, а до вузів III-IV рівнів акредитації - інститути, університети та академії. Згідно з прийнятим Верховною Радою 1 липня 2014 новим Законом «Про вищу освіту» тепер в них можна буде отримати наступні академічні ступені: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор наук.
Затребуваність українських вузів і їх привабливість для абітурієнтів наочно ілюструють показники конкурсу (кількості молодих людей, що претендують на одне місце). Так, наприклад, в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського конкурс на бюджет в середньому становить 20,5 осіб, у Львівському інституті банківської справи Університету банківської справи Національного банку України 14,36 людина на бюджетне місце, а в Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія» - 15,44.
Однак, не лише українські випускники шкіл охоче прагнуть отримати якісне неповне, базову або повну вищу освіту у своїй країні, але і близько 50-ти тисяч іноземних студентів щорічно приїжджають до нас з-за кордону, щоб отримати освіту, що відповідає європейським стандартам в руслі Болонської системи і надає разом з дипломом європейське додаток єдиного зразка із зазначенням кількості балів ECTS, - освіта, яка дозволить їм професійно самореалізуватися далеко за межами України.