При виборі ковдр дуже важливим аспектом, крім їх розмірів або зовнішнього вигляду, є тип наповнювача. У натуральних типів наповнювачів є безсумнівні переваги в порівнянні з штучними, так що більшість сучасних покупців віддає перевагу їм. Найчастіше вироби на основі натурального наповнювача мають на увазі ковдру, виткане з верблюжої вовни, або пухова ковдра. Щоб зрозуміти, який вибір буде оптимальним у вашому випадку, має сенс для початку ознайомитися з якостями, які має вовняну ковдру, а також виріб на основі пуху.
Пух як наповнювач для ковдр: переваги і недоліки
Пухові ковдри давно і міцно освоїли свою нішу ринку, адже під ними не холодно навіть у найлютіші морози, а ще не особливо спекотно влітку. Тобто, вони мають чудові теплоізоляційні якості. До цього варто додати, що оскільки пух легкий, майже невагомий, то вироби з нього можуть похвалитися такими ж властивостями.
Це натуральний матеріал, який жодним чином не заважає циркуляції повітря, так що у людини, що сховався ковдрою на основі пуху, що не буде ефекту парника в вигляді надмірної пітливості та інших незручностей.
Мінус в тому, що після прання, а також від тривалого використання пух поступово збивається в грудки, роз'єднати які досить складно. Подібні вироби краще здавати в хімчистку, а не використовувати для їх очищення пральну машинку і тим більше не прати і не викручувати вручну.
Якість пухових ковдр залежить не в останню чергу від виду пуху. Найчастіше мова про гусячому або качиному пуху, але найкращу якість матиме ковдру, пошиту на основі пуху гагари. Великий вибір пухових ковдр Ви можете знайти тут.
Ковдри з вовни: плюси і мінуси
Шерсть вже давно перетворилася в основу для виготовлення багатьох речей, включаючи і ковдри. Вироби з неї не важкі, зате дуже теплі і такі, які не заважають циркулювання крізь них потоків повітря. Більш докладно характеристики вовняних ковдр залежать від типу вовни, взятої за основу вироби.
На окрему увагу заслуговує верблюже ковдру, яке давно і міцно популяризувалося ще у наших бабусь. І треба сказати, що не дарма, адже будучи дихаючим матеріалом, воно підходить як для осені, так і для зими, відмінно зігріваючи і не створюючи парникового ефекту у того, кому довелось їм сховатися.
Поради по догляду за ковдрами з вовни від консультантів інтернет-магазину DomoStar:
- Якщо радянські ковдри з верблюжої вовни були жорсткими і важкими, то їхні сучасники успішно позбулися даних негативних якостей. Правда, прати такий виріб в пральній машинці, навіть на відповідному типі прання, не можна. Воно може деформуватися або змінити розміри в меншу сторону. Для очищення краще скористатися послугами хімчистки.
- Щоб в ковдрі не заводиться моль, його бажано провітрювати, вивішуючи у дворі на мотузку для білизни, або на балконі. Найкраще робити це влітку.
- Цей тип наповнювача відмінно вбирає запахи, так що потрібно тримати його подалі від джерел сильного аромату.