Уже до середини II триместру, а іноді й раніше, животик вагітної починає інтенсивно рости. У цей час у матусі з'являється потреба в покупці нових, особливих речей. Вільний крій, брючки і бриджі з еластичними вставками, спеціальні колготки - все це звичайно потрібно. Але не менш важливо придбати ще один необхідний аксесуар - бандаж для підтримки животика.
Використовувати його настійно рекомендують при проблемах в поперековому відділі, тяжкості і хворобливих відчуттях в ногах, при виношуванні декількох немовлят, низькому передлежанні плода і діагностуванні загрози пологів раніше покладеного терміну.
Цей аксесуар виконує ряд дуже важливих функцій:
підтримуючи живіт, він значно знижує навантаження на хребет вагітної жінки;
фіксує майбутнього малюка в правильному положенні - вертикально;
сприяє тому, щоб плід знаходився в природній позі головкою вниз;
надає жінці відчуття комфорту і комфорту при русі;
не дозволяє животу опускатися завчасно;
є відмінною профілактикою від розтяжок на животі.
Як вибрати той самий бандаж?
У багатьох майбутніх матусь викликає труднощі вибір виду бандажа. Що ж пропонують сучасні виробники?
Бандаж-труси
На сьогоднішній день є затребуваним варіантом. Бандаж виглядає як труси, але із завищеною посадкою і з пришитою еластичною стрічкою. При одяганні вона розташовується в поперекової області і по низу живота. Ширина стрічки, а також здатність розтягуватися дозволяють ефективно підтримувати зростаючий животик.
Виробники пішли далі і на догоду моді стали відшивати моделі, доповнені мереживними і гіпюровими елементами, рюшами, у вигляді стрінгів і шортиків.
Але більшість жіночих лікарів стверджують, що подібні бандажі не можуть належним чином виконувати свої функції.
Бандаж-пояс
Поширений представник в сімействі підтримують аксесуарів. Виготовлений у вигляді широкої смужки з тканини, яка має достатню еластичність. Фіксується пояс липкими вставками. Серед плюсів можна відзначити, що цей бандаж регулюється по ширині, з мінусів - не дуже зручне одягання, якщо живіт пристойного розміру.
Бандаж з «капюшоном»
Новинка серед подібних виробів. Складається з еластичної стрічки, що проходить по низу живота і підтримує його таким чином, і капюшона, який як би обволікає весь живіт. Це пристосування відрізняється практичністю, його не потрібно щодня прати і при цьому він абсолютно не видко під одягом.
бандаж універсальний
Є стрічкою, яка розширюється з одного боку, з іншого ж - звужується. Для підтримки животика його надягають вузькою стороною, поміщаючи під живіт, потім, вже після закінчення пологів - положення змінюють.
Серед загальних рекомендацій варто відзначити, що бандажі одягаються виключно в лежачому положенні. Саме ця поза дозволяє закріпити матку в необхідному положенні.
Увага! Стоп-бандаж!
Існує ряд ситуацій, коли будь-який підтримує виріб може заподіяти більше шкоди, ніж користі:
Носіння бандажа на увазі підтримку живота під час руху, а значить при сидінні і лежанні його функціональність втрачається;
Шкідливо тривале носіння (довше 4-х годин);
Спати в ньому категорично заборонено;
Негігієнічно одягати бандаж на голе тіло, особливо якщо мова йде про моделі в формі трусів, це може спровокувати сильну алергію;
Якщо плід на пізньому терміні (після 30 тижнів) лежить тазом вниз або поперек, то від носіння підтримуючого вироби необхідно відмовитися, так як фіксація живота не дозволить малюкові змінити становище на правильне.
Чи потрібен бандаж після пологів?
Багато жінок задаються таким питанням. А адже народивши, жінка не одразу позбавляється від вже порожнього живота, крім того підтримка живота може значно полегшити відновлювальні процеси.
Після пологів з використанням порожнинних операції (кесаревого розтину):
бандаж сприяє швидкому скороченню матки;
забезпечить фіксацію шва;
створить підтримку м'язових тканин очеревини;
зніме навантаження з хребта.
Після мимовільних (природних) пологів:
забезпечить тонус і зміцнення м'язів очеревини;
захистить від колоноптоза (опущеного кишечника).
Крім універсального варіанту, так само можна придбати спеціальний післяпологовий бандаж. Їх випускають в декількох видах:
Бандаж-пояс
Виглядає як еластична широка стрічка, яка повністю тягне м'язові тканини живота. Фіксація здійснюється попереду за допомогою липучки. Іноді вони забезпечені спеціальними гачками, що допомагають регулювати ступінь прилягання.
Використовувати його можна через кілька годин після закінчення пологів. З мінусів виділяється одне - його не комфортно носити під брюками, так як він нерідко з'їжджає зі свого місця.
Бандаж-труси після пологів
Являє собою труси зі спеціальної широкої вставкою. Він має низку переваг, так як не тільки краде живіт, але і стоншує талію, невидимий під одягом і зручний в носінні. Існують моделі, оснащені застібками на ластовиці або в бічній частині, що значно полегшує відвідування туалету і допомагає регулювати тиск.
Можна також придбати бандаж-труси з корсетній вставкою, він дозволить зробити силует більш підтягнутим і струнким. Існує бандаж з подовженим штанинами, який допомагає створити гарну форму стегон.
Післяпологові коригувальні вироби рекомендують одягати в лежачому положенні. Це дозволить максимальному розслабленню м'язового корсету і правильної його фіксації.
Увага! Стоп-бандаж!
І в післяпологовий період зустрічаються ситуації, що не дозволяють тягнути живіт:
якщо накладені шви нестандартного розташування або виду;
при патологічних станах нирок і шлунково-кишкового тракту;
при загостренні алергії і шкірних хворобах.
Правильний вибір
Існує кілька правил, що дозволяють не промахнутися з вибором відповідного бандажа:
Покупку краще здійснювати в аптеці або магазині, що спеціалізується на продажу товарів для майбутніх мам. Саме тут вам дадуть консультацію, проведуть всі вимірювання і підберуть відповідний розмір.
Перед покупкою примірка обов'язкове.
Віддавати перевагу варто виробу їх натурального матеріалу.
Чи не рекомендовано використовувати виріб, вже було у вжитку, так як воно втрачає свою еластичність.
Післяпологовий бандаж вибирається виходячи з розміру жінки до вагітності. При значному наборі ваги купується виріб більше на один-два розміри.
Якщо бандаж підібраний правильно, то єдине відчуття жінки при його носінні - це комфорт. Його просто одягати, зручно фіксувати і легко приховувати під одягом.
Підготовлено: www.medtechnika.com.ua