Будь-які продукти в упаковках можуть зрости в ціні через нових законодавчих ініціатив.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова правління Української пакувально-екологічної коаліції Володимир Слабий.
За його словами, виробнику товару з упаковкою доведеться платити за один і той же збір 4 рази.
"До цих пір діє постанова уряду, що зобов'язує виробника оплачувати послуги з організації системи збирання, заготівлі та утилізації відходів від використаної тари або упаковки. Якщо цей закон вступить в силу, потрібно буде платити ще раз. Таким чином, зросте собівартість продукції. Виробникові доведеться піднімати на неї ціну ", - зазначив Слабкий.
За кілограм кожного матеріалу, з якого виготовлена упаковка, планують ввести різну податкову ставку. На картон - 35 коп., Пластмасу - 85 коп., Алюміній і фольгу - 1,1 грн, комбіновану - 1,25 грн подібне. У таких упаковках продають сьогодні всі продукти харчування і побутову техніку.
На думку Слабкого, такий розподіл може призвести до дискримінації будь-якого виду упаковки, якщо комусь із чиновників це буде вигідно.
"Такий податок хочуть ввести, щоб знайти кошти на будівництво сміттєпереробних заводів. Створять державне підприємство, куди надходитимуть гроші. Однак, як ними розпоряджатися нікому не відомо", - зазначив Слабкий.
Він зазначив, що держава повинна вводити закони, щоб зменшити вплив відходів від упаковок на екологію.
"Це схоже на непрозору схему, бо хтось хоче заробити. За нашими підрахунками ціна питання становить 2,2-2,5 мільярда гривень на рік. Це гроші з кишень населення, так як доведеться купувати молоко або сік дорожче", - розповів Слабкий.
Нагадаємо, 6 листопада у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо введення збору з виробників та імпортерів упаковки і товарів в упаковці на розвиток переробки твердих побутових відходів. Зараз документ знаходиться на розгляді профільного комітету.