Обіцяли податок на розкіш, а ввели, як завжди, податок на бідність - класична українська історія, зазначає ТВi.
Офіційне роз'яснення Державної податкової служби: оподатковувати будуть будівлі, що належать до житлового фонду, а саме: житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах, площа яких перевищує 120 кв. і 250 м кв. відповідно.
Однак, якщо у власності людини знаходиться декілька об'єктів житлової нерухомості, то пільга буде застосовуватися тільки до одного з них - за решту доведеться платити податок.
Ось де собака заритий! Перелік пільгових об'єктів можна спокійно викреслити, оскільки, якщо ви є співвласником другої квартири або навіть кімнати в приватизованій комуналці - збирайте гроші!
Навіть якщо у власності у людини є декілька приміщень невеликої площі (20-30 метрів), то в будь-якому випадку одна з квартир буде підлягати оподаткуванню. Однак поки не дуже чітко виписані норми щодо роботи реєстраційної служби, яка повинна це контролювати.
Практично кожен другий дорослий українець підданий дії цього податку. У новому Міністерстві доходів і зборів вже нарахували 28 млн. житлових об'єктів, на яких можуть нажитися фіскальні органи. Порахувати - порахували, а ось законодавчої бази відверто не вистачає. Є хіба що стаття 265 Податкового кодексу, яка прописує загальні принципи.
Більшість законів, що стосуються майна фінпотоків, влада приймає з лобістських інтересів, щоб вони не зачіпали законодавців і щоб обкласти всіх, крім себе. Тому постраждає громадянин, який має невеликі житлові площі, невеликі садові будиночки або дачі.
Податком житло збираються обкладати раз на рік, чиновники хочуть авансу, тому повідомлення-платіжки будуть посилати влітку, в середині року. Вартість квадратного метра буде не більше 11,47 грн. - Це один відсоток мінімальної зарплати.
Податок на нерухомість стягують у багатьох розвинених країнах. Втім, в обставинах падіння рівня життя, посилення безробіття і зростання цін така політика уряду нагадує відвертий рекет. Особливо враховуючи відсутність податку на комерційну нерухомість, власники якої заробляють мільйони.
І ще одна сторона податку - його також хочуть стягувати з забудовників, які мають готові квартири. Сума вийде чимала. Більшість будівельних компаній - на межі виживання. Втім, у них є рецепт ...
Внаслідок цієї фінансової тяганини податківці планують «наварити» 75 мільйонів гривень. Однак адміністрування податку обійдеться значно дорожче. До того ж процес ускладнить безлад з Держреєстру майнових прав та з реорганізацією БТІ.