У Вашингтоні вважають " уму незбагненними " пояснень влади України з приводу того , як економічний диктат МВФ змусив Київ призупинити процес євроінтеграції. Саме так висловився представник США при ОБСЄ посол Деніел Баер .
Самі американські влади , за словами дипломата , виходять з того , що позиція України формувалася під " натиском " з боку Росії. Баер висловив думку , що " цікава розмова " на цю тему відбудеться на міністерській зустрічі ОБСЄ 5-6 грудня в Києві.
"Думаю , з приводу натиску з різних сторін лунають різні цікаві заяви , - сказав Баер . - Деякі з них майже уму незбагненні. Вже багато місяців очевидно , що сильний натиск виявляється не тільки на Україну , а й на інших , щоб відбити охоту до інтеграції з Європою " .
Держдепартамент США оголосив , що його керівник Джон Керрі на зустріч у Києві не поїде , хоча і збирався раніше. Багато спостерігачів розцінили це , як прояв невдоволення офіційного Вашингтона рішенням української влади з євроінтеграції .
Однак , Баер всі питання на цю тему парирував однієї і тієї ж фразою : "У держсекретаря змінилися плани , і його робочий розклад більш не дозволяє " йому їхати в українську столицю . Нічого більшого від нього не домоглися.
Баер зізнався , що із задоволенням читає репортажі та розглядає фотографії , присвячені акціях протесту в Києві. Посол також запевнив у цьому контексті , що влада США як підтримували , так і надалі підтримуватимуть "громадянське суспільство і народ" в Україні .
У висловлюваннях Баера прозвучала і нотка загрози щодо Києва. "Ми в останні роки чуємо від громадянського суспільства заклики до нас і іншим урядам краще робити свою роботу по залученню чинного голови (тобто України ) до відповіді за дотримання зобов'язань в рамках ОБСЄ" , - сказав американський дипломат. "Думаю , зараз для цього зручна можливість " , - додав він , підкресливши , що "український послужний список в ОБСЄ виставлений в даний момент на загальний огляд " .
Прем'єр -міністр України Микола Азаров заявив про те , що останньою краплею , яка визначила рішення про призупинення євроінтеграції , був лист від МВФ , в якому Україну висувалися вкрай жорсткі вимоги для надання нового кредиту .