Антимонопольний комітет України почав виставляти штрафи торговим мережам по справі про завищення цін на основні продукти харчування в 2010-2011 роках , повідомила керівник відділу управління якістю товарів мережі « Метро Кеш енд Кері Україна » Людмила Владова . « Назвати суму штрафу я не можу , можуть лише сказати , що вона дуже велика» , - сказала вона.
16 вересня АМК звинуватив 18 великих торгових мереж і український підрозділ глобальної дослідницької корпорації The Nielsen Company ( ACNielsen Ukraine ) у картельній змові : їм ставилося в провину підвищення споживчих цін на різні групи товарів на 22-38 %. Тоді антимонопольники направили торговцям проміжні результати свого розслідування . У числі обвинувачених виявилися « Фоззі - Фуд » , «Фора» , «Ашан Україна » , « Фудмаркет » , « АТБ- Маркет» , « Еко» , « Адвентіс » , « Білла - Україна » , « Край- 2» , « Новус Україна » , « Ікс 5 Рітейл Груп » , « Спар - Центр » , « Бімаркет » , « Метро Кеш енд Керрі Україна » , « Фуршет »(і ряд його дочірніх підприємств) .
Роздрібні мережі не погодилися з претензіями Антимонопольного комітету , і готуються до судових розглядів . « Ніякої змови в принципі не могло бути. Ціноутворення - це наш коник з конкуренції : кожна мережа намагається отримати від постачальників нижчу ціну . До того ж сума штрафу , виставлена нам АМК , що абсолютно не виправдана. Якщо її заплатимо , то доведеться просто згорнути роботу і піти з ринку. Так що оскаржуватиме санкції Комітету в суді » , - зазначила в бесіді з Людмила Владова .
Продовження Українські супермаркети змусять знижувати ціни великими штрафами
В інших торгових мережах , з якими зв'язувалися , поки відмовляються від офіційних коментарів щодо звинувачень АМК. « Ми залучили до вивчення надісланого антимонопольниками документа крупну іноземну юридичну компанію . І вона вже виявила в розрахунках чиновників серйозні помилки. Так що , думаю , рітейлери зможуть довести необгрунтованість претензій , і в кілька разів знизити суми штрафів » , - розповіли в одній з великих торгових мереж Києва .
Раніше Антимонопольний комітет рекомендував операторам мобільного зв'язку вжити заходів з отримання згоди абонентів на зміну умов надання певних видів послуг, зокрема , умов тарифних планів і додаткових послуг.