Український МЗС не відреагував на чорний список Азербайджану
Український МЗС ніяк не відреагував на повідомлення МЗС Азербайджану про введення заборони на в'їзд у свою країну 335 громадянам, серед яких - 8 українців.
"На Михайлівській говорять, що це не в їх компетенції", - пише у своїй статті журналіст Володимир Кравченко, який також опинився в списку персон нон грата разом з кількома своїми колегами, з якими він перебував у відрядженні у Вірменії та Нагірному Карабасі у вересні 2010 року.
За його інформацією, після оприлюднення списку українське посольство в Баку відправило запит в тамтешній МЗС з проханням прояснити ситуацію, однак відповіді немає досі.
"Обережна позиція Києва - традиційна лінія поведінки щодо Баку: український МЗС завжди уникав різких заяв на адресу Азербайджану", - пише журналіст.
"Будуючи плани щодо енергетичної співпраці, активно поставляючи зброю цьому Південнокавказькому державі, Київ з оглядкою вибудовує свої відносини з Баку. Навіть у перші роки президентства Віктора Ющенка українська дипломатія займала дуже обережну позицію, боячись зайвий раз викликати невдоволення азербайджанців, насторожено ставилися до політиків" помаранчевого "призову. Що вже говорити про нинішні часи", - зазначив Кравченко.
Оглядач нагадав, що навіть коли в січні-лютому цього року під час розгону масових акцій протесту азербайджанські влади допустили серйозні порушення прав людини, Україна, будучи діючим головою ОБСЄ, не зробила жодної заяви.
"Очолюючи ОБСЄ і оголосивши одним зі своїх пріоритетів врегулювання заморожених конфліктів, Київ міг, наприклад, ініціювати на засіданнях в рамках організації обговорення питання про роботу журналістів та експертів у нагірнокарабаського регіоні, ситуація в якому далеко не спокійна", - запропонував він.