Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає , що Росія може стати власником стратегічних об'єктів української економіки.
Про це він сказав в Інституті Брукінгса у США , де близько 100 осіб зібралися на конференцію по Східному партнерству .
"Ми залишаємо наші двері відкритими для України . Але це рішення України - входити чи в ці двері " , - прокоментував він рішення Кабміну припинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Більдт прогнозує , що президент України Віктор Янукович отримає гроші від Росії на спеціальних умовах : " Росія може стати власником стратегічних об'єктів української економіки".
Глава МЗС Швеції вважає , що відмова України від асоціації зупинить модернізацію України .
Він висловив побоювання , що після рішення Януковича " Україна йде не на Схід і не на захід , а вниз. Через проблеми в економіці".
Разом з тим посол Польщі в США Річард Шепф заявив , що " кожний наступний раз , коли (член місії Європарламенту в Україні ) Кваснєвський приїжджав в США , він був все більш стурбованим " .
"Тому що здавалося , що Янукович був під тиском тих у своєму оточенні , хто мав особистий конфлікт з Тимошенко" , - заявив Шепф .
Чарльз Грант , директор Центру європейських реформ заявив: " Українські бізнес -еліти не готові до Угоди про асоціацію. Вони втрачають у короткостроковій перспективі. Якби я був українським олігархом , я б сказав Януковичу : Не підписуйте ! " .
А Томас Беггер , керівник підрозділу політичного планування МЗС Німеччини у свою чергу закликав: "Давайте тримати двері відкритими для України " .
Нагадаємо , в четвер уряд вирішив призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.
Парламент у четвер відхилив усі 6 законопроектів по виездузаключенних для лікування за кордон.
Увечері 21 листопада місія Європарламенту у складі екс -президентів Пета Кокса та Олександра Кваснєвського висловили глибоке розчарування рішенням уряду України відкласти підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і закликала президента Януковича стримати слово .
У ніч на 22 листопада на Майдані Незалежності в Києві зібралося від 1000 до 2000 чоловік , щоб висловити невдоволення рішенням уряду про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.