Закони та правила Азії можуть багато в чому відрізнятися від європейських. Тому досвідчені туристи знають, що потрібно бути готовим до всього. Сьогодні ми розповімо про труднощі, які виникають у користувачів мобільного Інтернету в Китаї.
Інтернет Китаю: в чому різниця?
А різниця дійсно є, і не тільки в тарифах або в якості послуг, але і ментальна. Влада КНР тримає під контролем все медіа, в їх число також входить Всесвітня Мережа. «Погана» інформація тут до користувача не дійде, контент дуже ретельно фільтрують. Крім того, якщо користувач буде наполегливо намагатися отримати доступ до тем табу, кажуть, у нього можуть виникнути проблеми з місцевими органами влади.
Пошуковик Гугл тут практично не помічник туристу, працює дуже погано, а Фейсбук і ютуб і зовсім не скористатися (заборонено). Яндекс працює добре, справно. Перед виїздом до Китаю радимо змінити пошту Гмейл на Яндекс. Крім того, є ще одна проблема китайського інтернету - він працює повільно через численні фільтрів. Якщо потрібно відвідати іноземний ресурс, то багаторазових перезавантажень сторінки не уникнути.
Інтернет від місцевого провайдера: як вибрати?
Якщо ви приїхали в Китай не просто у відпустку, а збираєтеся пожити там деякий час, тоді доцільно розглянути варіанти від місцевих компаній стільникового зв'язку. Підключитися не так складно: потрібно прийти в салон з паспортом і грошима, розповівши, який тариф і на який період будете його підключати. Основних провайдерів тут три:
China Unicom,
China Mobile,
China Telecom.
Але в реальності є два монополісти ринку, що контролюють ситуацію - це China Unicom (надає зв'язок в північній частині країни) і China Telecom (забезпечує Інтернетом південний регіон). China Mobile конкурує з цими компаніями тільки у великих містах, а не по всій країні. Навіщо заглиблюватися в ці подробиці? Тому що в залежності від місця Вашого візиту, потрібно буде вибрати провайдера для підключення звичайного домашнього Інтернету.
Звичайно, в Китаї не 3 компанії стільникового зв'язку, а набагато більше. Але на невідомі маленькі фірми витрачати час не варто, навіть якщо їхні послуги в два або в три рази дешевше, пам'ятайте про якість, швидше за все, цей критерій буде залишати бажати кращого ... Проте, якщо турист буде жити в Пекіні, то у нього є ще один непоганий варіант - Інтернет FlyTV (швидкість нормальна і ціна прийнятна).
Крім швидкості, є ще один мінус китайського домашнього інтернету - це ціна, якщо швидкість не така, як у черепахи, то виходить дорого. Наприклад, China Mobile пропонує півроку доступу за 1200 юанів на швидкості 10 Mb, у China Unicom вийде дешевше - 850 юанів за 6 місяців, але швидкість в 5 разів менше - 2 Mb.
Мобільний інтернет і безкоштовний wi-fi: як йдуть справи в Китаї?
Мобільний інтернет від місцевих компаній не набагато краще, ніж звичайний. Заявлена швидкість 3G і 4G, м'яко кажучи, не відповідає дійсності. Найоптимальніший варіант пропонує China Unicom, швидкість прийнятна 3G, у China Mobile є варіант 4G, але він підходить тільки тим, у кого є LTE. Тому краще вибирати першого провайдера, він пропонує кілька пакетів. З досвіду одного з туристів, трафіку на 3 ГБ, який нараховують на півроку або до закінчення обсягу має вистачити на півроку, але на ділі при активному користуванні - тільки на місяць. Ціна не маленька - 3 Гб. Оператор мобільного зв'язку China Telecom пропонує 300 МБ за 50 юанів, варто врахувати, що після витрати трафіку, вартість інтернету підвищується в кілька разів, виходить дуже дорого, тому краще не перевищувати ліміти.
Порада: якщо хочете все-таки використовувати пошукову систему Гугл та інші заборонені сайти, перед поїздкою до Китаю обзаведіться VPN.
Тепер ситуація щодо wi-fi: з доступом до бездротової мережі проблем в популярних громадських місцях не буде (кафе, готелі, хостели забезпечать безкоштовний доступ, вай-фай є навіть на автобусних зупинках). Але ми б не радили використовувати його занадто часто. По-перше, швидкість залишає бажати кращого, по-друге, такі мережі не безпечні, користувача просто можуть зламати.
Як бачимо, ситуація з інтернетом, в тому числі мобільним в Китаї напружена. Але труднощів можна уникнути, якщо купити сім-карту заздалегідь. Оператор Глобалсім пропонує вигідний варіант для своїх абонентів. Мобільний інтернет в пакеті всього 28 доларів за обсяг трафіку в 5 Гб. Також є можливість використовувати недорогі голосові послуги і спілкуватися з мобільного на Вайбер безкоштовно (оплатити потрібно тільки вартість з'єднання). Більше подробиць на сайті https://euroroaming.ru