Тимошенко пісня заспівана
"Регіонали" запевняють , що просто хочуть компромісу в питанні лікування екс -прем'єра
Несподівані повороти в « справі Тимошенко» , ще більш і безповоротно віддаляють Україну від підписання Угоди про асоціацію з ЄС , стали головною темою для обговорення на сьогоднішньому ефірі « Свободи слова». У студію запросили як одних з головних «винуватців торжества» - «регіоналів» , так і опозиційних прихильників ув'язненої екс -прем'єра. Як у експертів , так і політичних опонентів накопичилося досить багато питань один до одного.
У експертів запитали , чому країна постає заручником політичної еліти?
На думку Володимира Фесенка , «кожен народ гідний свого уряду » , але при цьому , « якщо еліти починають заграватися , то для них це погано скінчиться ».
Кость Бондаренко ж вважає , що « український народ вже протягом 20 років проживають « Стокгольмський синдром » , але щоб щось змінити , то потрібно міняти еліти».
У свою чергу , Олексій Гарань нагадав , що нова справа проти Тимошенко почав розкручувати Міндоходов , а не США чи Швейцарія .
А ось В'ячеслав Піховшек вважає , що нинішня еліта - це вибір українського народу.
На думку Олега Медведєва , український народ - «це заручник не політичних еліт , а однієї людини» . Він зазначив , що нібито « вкрадені неіснуючі 200 млн грн до бюджету не повернутися , а от гроші , виділені юристам з бюджету на супровід нового сфабрикованої справи Тимошенко пропадуть ».
« Першим слово дали сьогодні « регіоналу »Володимиру Олійнику . Ведучий вирішив дізнатися у нього , чому ПР не влаштовує законопроект Анжеліки Лабунської з лікування ЮВТ .
«Опозиція зрозуміла заяви Кокса - Кваснєвського дуже просто - законопроект Лабунською потрібно прийняти таким , як він є» , - відповів Олійник. Він пояснив особливості цього законопроекту .
Політик побоюється , що згідно з цим законом гвалтівники , довічно ув'язнені та інші зможуть використовувати його як лазівку , щоб вийти на свободу.
Олійник знайшов чотири недоліки в законопроекті Лабунською і назвав його « законом для багатих» , оскільки , на його думку , далеко не всі мають можливість лікуватися за кордоном. А багаті , вважає « регіонал» , постараються використати всі формальності .
Говорячи про необхідність повернення грошей , які « вкрала » Тимошенко , перед її відправкою на лікування , Олійник заявив , що це його думка . Він зазначив , що це не єдиний борг екс -прем'єра - ще є борг за «газові контракти» .
Олексія Гараня здивувало , «як же може юрист Олійник говорити про необхідність повернути гроші , якщо вина Тимошенко ще не доведена ! »
Олійник у відповідь послався на інтерв'ю Миколи Азарова , який говорив про рішення американського суду .
Експерт Володимир Фесенко , у свою чергу , поцікавився , якого ж саме компромісу хоче партія влади .
У відповідь « регіонал» почав розповідати , чому його фракція сьогодні зірвала засідання комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності . Він нагадав , що попередження про позачергові збори має бути надано не пізніше , ніж за чотири дні , а він отримав його тільки в минулу п'ятницю.
« Якщо деякі члени комітету не змогли взяти участь у засіданні комітету , але я не брав участь усвідомлено ... У середу буде планове засідання комітету , на якому ми розглянемо питання про прокуратуру і про Тимошенко . З приводу компромісу , то потрібно ввести норму , яка б забезпечувала повернення засудженого після лікування в Україні » , - підкреслив на завершення свого спічу Олійник.
Що вийшов до мікрофона нардеп від фракції « Батьківщина » Сергій Соболєв заявив , що в рішенні американських судів з Павлу Лазаренку ніякий з епізодів , в яких згадується Тимошенко, не визнано порушенням .
Соболєв розповів , як Тимошенко під тиском давала свідчення і писала звернення до генпрокурора . При цьому він зазначив , що справжні злочинці - представники влади залишаються на волі.
« Питання Тимошенко - це не питання її здоров'я , це питання того , куди йде наша країна» , - зазначив він.
Опонент Олійник запитав у Соболєва , які зміни в законопроекті Лабунською він хотів побачити. У відповідь на це Соболєв почав дорікати «регіонала» , що він сьогодні не прийшов на засідання комітету. Опозиціонер також зазначив , що сьогодні потрібно орієнтуватися на законопроект Лабунською . При цьому , відповідаючи на запитання експерта , він зазначив , що опозиція хотіла б підтримати свій законопроект щодо лікування Тимошенко , але можуть його відкликати , якщо на цьому наполягатиме місія Кокса - Кваснєвського.
Після обвинувальної риторики Соболєва слово дали іншому « регіоналу » Вадиму Колесніченко.
Заяви та звинувачення « регіонала» передбачити було неважко - Тимошенко винна у високих цінах на газ , нинішня влада стабілізує ситуацію і т. д. в тому ж дусі.
«Європейські комісари вказують , як нам бути в нашій країні. Нам самим потрібно вирішувати » , - підкреслив Колесніченко.
Зайшла мова і про вакцини проти свинячого грипу , які , однак , закінчилися порожньою риторикою .
«Я завжди був противником подвійного правосуддя і не збираюся підтанцьовувати тим , хто це стимулює . По-друге , я вважаю , що злодій дожжен сидіти у в'язниці. При цьому ми підтримуємо пропозицію створити робочу групу ... З приводу євроінтеграції , ми готові йти на компроміс - щоб людина поправив своє здоров'я , а потім продовжив відбувати покарання » , - заявив під кінець свого виступу Колесніченко.
Останнім сьогодні виступав нардеп від партії УДАР Павло Різаненко .
« Сьогодні забули поговорити про основне - це ж не питання Тимошенко , а те, що ми стоїмо на порозі другого доленосного рішення України , після проголошення незалежності. Це визначить вектор нашого розвитку на найближчі 40-50 років » , - упевнений політик.
Різаненко завів мову про імпічмент президента. Однак до єдиного рішення про його необхідність після дискусії з експертом так і не прийшов.
Експерт Володимир Чаленко почав звинувачувати лідера УДАРу Віталія Кличка , що він не жив в Україні і платить податки в Німеччині .
«Пан Кличко проживав протягом 10 років , і це ви побачите в 2015 році. З приводу податків , то він платить податки там , де отримує доходи » , - відповів на це Різаненко .
« Хоче балотуватися , нехай платить податки тут» , - вставив свої п'ять копійок Володимир Олійник.
Підсумок програмі підвели запрошені експерти .