Згадайте, як в минулі часи гуляли весілля, особливо на селі: запрошувати особливо нікого не потрібно було, все і так розуміли, що прийде все село. Гуляли три дні, їли, пили, танцювали, грали, знову їли, знову пили ... І так по колу. У містах було не так масово і не так довго, але не менш насичено.
Не вдаючись в подробиці, можна лише трохи підсумувати: життя середньостатистичної людини сьогодні стала все ж трохи більш важкою, ніж кілька років тому. Причин тому багато і у кожного причини свої, проте факт залишається фактом - жити стало трохи важче.
Але при всіх труднощах, при всій удаваній незворотною картині фінансового стану, навіть бідні індуси збирають багато-багато років гроші, щоб один раз зіграти велику і красиве весілля. Та таку, щоб не соромно було сусідів і друзів запрошувати: з дорогими весільними індійськими сарі і костюмами, з прекрасними прикрасами, зі столом з пригощаннями на половину залу ... А Батьки нареченої збирають кілька років наполегливою працею їй придане.
У наших же країнах ситуація часто відрізняється: якщо не дозволяють фінанси, ми можемо організувати весілля для вузького кола людей або ж взагалі просто прийти в ЗАГС і розписатися.
Але якщо Ви є Батьками свою дитину, а якщо він у Вас ще всього один-єдиний, то яке буде Вам, якщо єдина весілля Вашого єдину дитину не відбудуться? Тому і з'являється деяка тенденція, якщо в майбутньої молодій сім'ї немає грошей на весілля, самі Батьки це весілля дарують. Можливо, комусь захочеться заперечити, мовляв, Батьки і так оплачують, що за подарунок?
Різниця в тому, що Батьки оплачують весілля в тих випадках, коли їм дозволяють кошти оплатити і весілля і подарунок. А якщо грошей на все не вистачає, то тут якраз доречно буде переговорити з дітьми і вирішити, що краще для дітей: не мати весілля (і не мати, можливо, одного з найяскравіших спогадів у житті), але отримати певну суму грошей в подарунок або ж, навпаки, почати спільне життя з яскравого свята, повного спогадів і веселощів?
І, в принципі, вийде вибір між приблизно рівноцінними пропозиціями. Так, Батьки на весілля дарують зазвичай дуже багато, але якщо порахувати, скільки коштує сама весілля, організація, стіл, костюми одні чого тільки варті (не важливо, весільні костюми з жилетом або без нього), то розумієш, що, можливо, варіант з оплаченої весіллям навіть дорожче вийде.
Та справа, в принципі, навіть не в грошах. Уявіть собі іншу ситуацію, коли Вам нема чого запропонувати людині, крім емоцій і спогадів. На певному етапі життя багатьох людей виникає ситуація, коли подарунки у вигляді речей або грошей втрачають сенс. Наприклад, якщо людина строго віруючий, то розкіш і надмірне веселощі - не його доля. Або інший приклад: якщо людина багата і все, що йому потрібно, він може купити собі сам. Йому не потрібні ні дорогі костюми (вони у нього є), ні коштовності та прикраси (він сам може подарувати кому-то что-то зі своєї колекції), ні техніка ... Тоді варіантом подарунка залишається тільки те, що він сам навряд чи собі подарує - якесь гостре відчуття, сильна емоція ... А весілля може бути більш, ніж гострим і сильним спогадом!
Або ще один варіант, коли подарунок у вигляді весілля має місце бути: якщо майбутні чоловік і дружина прорахували бюджет і свідомо відмовилися від весілля, скажімо, на користь першого внеску за майбутнє житло. І якщо в згаданій нами Індії після весілля дружина йде в будинок чоловіка з усіма своїми сарі і подарунками з весілля (більше їй, часто, взяти нічого), то в наших країнах молоді намагаються знайти своє житло, яке жодним чином не буде пов'язано ні з батьками нареченого, ні з батьками нареченої.
А якщо ще й правильно підготуватися до заходу, обговорити з усіма запрошеними сторонами свої побажання, то може вийти і зовсім прекрасна картина. Справа в тому, що є певна категорія людей, які не сприймають дарувати гроші в якості подарунка. Вони це пояснюють тим, що гроші просто витрачаються і не залишається спогади про те, хто і з якого приводу їх подарував. Якщо серед запрошених Вами гостей є такі люди, то вони, як правило, самі задовго до заходу почнуть запитувати у друзів або Батьків, що саме Вам подарувати. Можете піти на випередження і висловити заздалегідь свої побажання. Це можна зробити не в прямому вигляді, але ті, кому це потрібно, обов'язково Вас почують і зрозуміють. Наприклад, фраза «Мені все життя хотілося побувати на Гоа, в Індії, але так жодного разу і не довелось цьому статися» може послужити прямим сигналом для того, щоб подарувати Вам путівку в Індію. Чим Ви не весільну подорож?
Взагалі, якщо до будь-якого заходу підходити правильно і обдумано, заздалегідь готуючись, то результат майже завжди буде прекрасний, а спогади майже завжди будуть яскравими, приємними і надовго залишаються у Вашій пам'яті. Напевно, велика кількість таких спогадів і називається «щастя». Будьте щасливі!