Подушка, як основа спального місця, вимагає ретельного догляду. Регулярна прання і очищення дозволять зберегти її зовнішній вигляд і властивості надовго. Подушки, представлені в каталозі I-Tex, відрізняються довговічністю і відмінними експлуатаційними властивостями, а й за ними потрібно належний догляд.
Частота прання залежить від матеріалу, яким наповнений вироби. Наприклад, маленькі подушки антистрес не втрачають свою форму і властивості після термічної обробки, тому допускається часте прання, кожен місяць або навіть частіше. Вироби, набиті пухом і пером, можна прати від двох до чотирьох разів на рік.
Дуже затребувані подушки з бамбуковим волокном, оскільки в ньому не поширюються кліщі. Бамбукове волокно витримує дуже багато циклів прання і сушіння, близько 500, не втрачаючи своїх властивостей. Тому такі вироби можна піддавати пранню три рази на місяць, не турбуючись, що подушка втратить властивості, стане менш пружною і м'якою.
Синтетичні наповнювачі служать не дуже довго, але якщо ви хочете максимально збільшити термін їх експлуатації, періть як можна рідше.
Ознайомимося з основними правилами машинного прання. Отже, для пір'яних подушок потрібно пройти попередній етап підготовки. Заздалегідь зшийте кілька мішків з щільної тканини, оскільки подушки стираються без напірника. Акуратно розріжте виріб по кутку, розподіліть пір'я в два мішечки, щільно зашейте їх, занурте в машину і виберіть режим делікатного прання. По завершенні циклу висушіть пір'я в цих же мішечках і тільки потім перекладайте в подушки. Не можна прати пір'я порошкоподібними засобами, краще вибрати рідина або гель для прання вовни.
Подушки з бамбуковим волокном можна спокійно прати, не витягуючи з напірника. Завантажте подушки, виставте делікатний режим і воду не гаряче 40 градусів. Після прання вироби не потрібно віджимати. Вибирайте засіб для прання делікатне і додавайте його дуже мало, оскільки бамбуковий наповнювач відмінно піниться.
Подушки з синтепоном і холлофайбером всередині потрібно прати також з рідким засобом, обов'язково вибираючи режим для делікатних речей. Після прання по максимуму відіжміть виріб, оскільки вони дуже вбирають вологу.
При ручному пранні пір'яних подушок потрібно набрати в таз або ванну теплу воду, розвести миючий засіб, висипати пух і пір'я. Мішечки вам також знадобляться - в них потрібно буде сушити наповнювач після прання. Щоб пух швидше висох і не збивався в грудки, потрібно помістити мішечки в місце, яке добре продувається і прогрівається сонцем.
Бамбукову подушку прати руками нескладно - налийте в ємність не гарячу воду, використовуйте рідке, що не піниться, миючий засіб.