Стало відомо, чому Сноуден залишився в Росії
Колишньому співробітнику ЦРУ Едварду Сноуденом довелося залишитися в Москві після того, як влада Куби відмовилися прийняти літак, якщо на його борту буде американець. У контакт з Росією Сноуден вступив, ще перебуваючи в Гонконгу, і його візит не був несподіванкою, як заявляв президент РФ Володимир Путін.
Джерело видання, близьке до Держдепу, підтвердив, що Куба входила до числа держав, влада яких отримали попередження США про те, що будь-яка допомога, надана Сноуденом, викличе «небажані наслідки». Сноуден почав спілкуватися з представниками Росії ще до того, як сів на літак Гонконг - Москва. Зокрема, до вильоту в Росію Сноуден кілька днів перебував у генконсульстві РФ в Гонконзі.
Едвард Сноуден - екс-співробітник ЦРУ і АНБ, який розповів газетам The Guardian і Washington Post про методи роботи американських спецслужб. Зокрема, про їх співпрацю з Microsoft, Facebook, Google, Skype і іншими. Сноуден був оголошений в міжнародний розшук владою США, які анулювали його паспорт, тому перебував кілька тижнів у столичному аеропорту Шереметьєво. Він запитував політичний притулок практично в 30 країнах, однак Європа відмовила йому. Росія заявила, що це можливо лише за умови, що він припинить заважати «нашим американським колегам». Едвард Сноуден тоді вважав це неприйнятним і відмовився від свого запиту, однак 12 липня поміняв свою думку і повідомив, що згоден на умови російської сторони. Пан Сноуден офіційно попросив у Росії притулку і подав документи в ФМС.
Президент Володимир Путін зауважив, що ситуація навколо Едварда Сноудена не повинна ускладнювати міждержавні зв'язки, зокрема з США. На думку глави держави, зв'язку ці куди важливіше, ніж «чвари спецслужб». 1 серпня Сноуден покинув транзитну зону аеропорту Шереметьєво і отримав від ФМС документи біженця терміном на один рік.
Також йому дали тимчасову реєстрацію в Москві.