Промисловий видобуток на Донбасі, за прогнозами, стартує не раніше 2015 року.
Видобуток сланцевого газу в Україні залишається перспективною, незважаючи на те, що в Польщі ряд інвесторів припинили розвідувальні роботи, вважаючи їх непродуктивними, кажуть експерти «Сегодня». Так, директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич повідомив, що оцінки запасів сланцевого газу в надрах Польщі знижені вдвічі - з 1-2 трлн куб. м до 700-800 млрд, через що два з трьох інвесторів припинили роботи.
Що стосується України, то Марунич побоюється, що менше запасів газу, ніж очікується, може бути на розташованому недалеко від Польщі Олеському родовищі (Західна Україна), куди місцеві облради, контрольовані свободівцями, не допускають компанію-розробника «Шеврон» (США). Причина - шкода для екології. «Шеврон» чекатиме підписання договору до кінця року, потім піде », - сказав нам Марунич.
А ось Юзівське родовище газу (Донбас і Харківщина), де вже підписано угоду про спільну діяльність між «Нафтогазом» та компанією «Шелл» (США), набагато перспективніше, вважає він. З цим згоден і незалежний експерт газового ринку Валентин Землянський. «Завдання влади - домогтися шляхом роз'яснювальної роботи серед населення, щоб американці почали пробне буріння в Донбасі, - говорить Землянський. - 15 свердловин на території в кілька тисяч квадратних км шкоди екологію не завдадуть, але картина відразу стане ясною. «Шелл» впевнена, що газ там є і багато, досить для промдобичі. А от на заході «Свобода» своїми діями може добитися, що договір з «Шеврон» так і не підпишуть, і перевірити, які там запаси газу, вдасться нескоро ». Про промисловому видобутку мова може йти не раніше 2015 року, вважає експерт.