У процесі ремонту квартири господар нерідко забуває, наскільки важливу роль відіграє підлогове покриття, і, коли приходить час приймати рішення, ще більше мучиться питанням, що постелити на підлогу: невибагливий водостійкий ламінат або екологічну паркетну дошку. Щоб зробити свідомо правильне вкладення, йому потрібно згадати про характеристики матеріалів, достоїнства, недоліки, і їх вартості.
Як влаштований ламінат і де його купити в Києві
Декоративний, ламінований і навіть іноді гламурний ламінат насправді є надміцним покриттям підлоги з багатошаровою структурою. Кожен його шар виконує свою функцію. Нижній внутрішній склад виготовляється з пластика або просмоленому паперу і відповідає за жорсткість матеріалу і його стійкість. За цим шаром йде деревно-стружкові начинка, так званий кістяк панелі, який відповідає за товщину ламінату. Цей прошарок забезпечує вологостійкість і пружність підлогового покриття, а ось верхній, показовий шар, імітує майже будь-яку поверхню. Завдяки захисній плівці, що відповідає за довговічність малюнка, він тривалий час зберігає зовнішній вигляд, закохався свого майбутнього власника в будівельному магазині і надихнув його на те, щоб купити саме цей ламінат.
Як вибрати ламінат, щоб радіти довгі роки
Незважаючи на невибагливість ламіната, який витримує і стукіт підборів, і регулярну присутність вологи, і сонячні промені, потрібно враховувати його різновиди і технічні характеристики, перш ніж вибрати ламінат.
Виробник ламінату в Києві гарантує безпроблемну експлуатацію протягом п'яти років. Але якщо врахувати різні класи матеріалу, цей термін можна продовжити в кілька разів. Для домашньої навантаження підійде ламінат класу 31. Термін його життя - до 6 років. 32-й клас витримує комерційне застосування, але тільки в домашніх умовах: якщо постелити такий ламінат на кухні, та ще забезпечити йому низьке навантаження, він віддячить службою до 15 років. Куди більш серйозним вважається 33-й клас - він витримає нестримні веселощі і опівнічні танці протягом 10 років поспіль. Такий тип ламінату майже неможливо відрізнити від дорогого паркету. 34-й клас ламінату - гіга стійкий. Йому нічого не варто протягом 10 років встояти під натиском гіпер навантажень в спортзалах і автосалонах. Скрасити нерівності, підвищити вологостійкість і уберегти підлогу від деформації допоможе підкладка під ламінат. Часто її використовують і для "домашнього" варіанту ламінату з маркуванням 31 або 32.
Класичний розмір ламінату - 100 сантиметрів в довжину і 20 см в ширину дозволяє використовувати його в абсолютно будь-якому приміщенні і дизайні. Фото товарів дивіться тут https://retown.kiev.ua/napolnie-pokritiya/laminat/c11. Найважливішим параметром в розмірі ламінату є його ширина. При ширині планки в 90 цей він буде нагадувати паркетну дошку. Щоб домогтися ще більшої схожості з цим дорогим матеріалом, купують ламінат з фаскою - крайкою, яка додає естетики і маскує щілини, тим самим збільшуючи "молодість" ламінату. Якщо до всього іншого вибрати товари бельгійського виробництва або німецького - будете радіти через 7 років свого вибору так само сильно, як і під час покупки.
Паркетна дошка. У чому сильні та слабкі сторони
Паркетна дошка додає дизайну розкоші і значущості, які асоціюються з багатим оздобленням царських залів. Але, незважаючи на сформовану асоціацію з чимось дорогим, ціна на паркетну дошку починається з досить-таки прийнятною планки. Це пояснюється просто: замість масиву з цільного дуба, в її виготовленні беруть участь склеєні між собою дощечки, які покриває пласт деревини. Так само, як і паркет 18-го століття, підлога з паркетної дошки виготовлений з геометричних брусків різної фактури, яку нерідко полірують до бездоганної гладкості.
Під верхнім шаром, що представляє собою захисний лак, нанесений в кілька шарів, знаходяться цінні породи дерева, товщиною в кілька міліметрів. Виробники задіють дуб, бук або ясен, комбінуючи їх з сосновими або ялиновими вставками (ламелями). Нижнім шаром паркетної дошки, ціна якої помітно може відрізнятися в залежності від використовуваного матеріалу, виступає 1-но або 2-міліметрова фанера з тих же їли або сосни.
Навіть недорога паркетна дошка з такою специфічною конструкцією обіцяє високу міцність і стійкість до температурних змін. Завдяки своєму матеріалу - натуральної деревини - покриття є абсолютно безпечним, воно гарантує захист від шумів, і не притягає пил. Крім того, матеріал відмінно переносить реставрацію і шліфування. Це виявилося приводом для численних рішень купити паркетну дошку!
Догляд за дошкою простий, виробник дає гарантію протягом 10 років, кажуть, що вона випромінює позитивну енергетику. Але всі ці переваги відходять на другий план, порівняно з головною особливістю підлогового покриття: воно шалено красиво. Презентабельний зовнішній вигляд паркетної дошки, як і два століття тому, виглядає розкішно та вишукано, досить подивитися фото виробів, щоб все стало ясно https://retown.kiev.ua/napolnie-pokritiya/parketnaya-doska/c12. У цьому інтернет-магазині паркетної дошки знають толк в класичній естетиці!
Властивості і розмір паркетної дошки дозволяють встановлювати таке покриття майже в будь-якому приміщенні. Але, незважаючи на повсюдність використання її в коридорах, залах і віталень, виробники радять ставитися до паркетної дошки дбайливо: її витончену зовнішність можуть пошкодити як дитяча машинка з шипованими колесами, так і непередбачена калюжа або постійна сирість - і в цьому її "вузьке місце" .
Як вибрати паркетну дошку?
Щоб вибрати паркетну дошку, не варто економити на товщині. Чим вище буде цей параметр, тим більше реставрацій вона перенесе. Найоптимальніший варіант для укладання в житловому приміщенні - покриття в 13-15 мм. Якщо для вас важлива краса, вибирайте однополосную дошку з цільним верхнім шаром, що не розділеним на сегменти. Така дошка продемонструє все багатство і різноманітність деревної структури. За матеріалом виготовлення і раніше лідируюче місце займає міцний і не примхливий дуб, за ним йде відомий своєю красою бук, і замикає трійку лідерів стабільна і міцна вишня рідкісного рожевого відтінку. Незважаючи на високу ціну, в Україні таке покриття користується великим попитом.
Що краще - ламінат або паркетна дошка?
Для укладання ламінату досить рівної підлоги з підкладкою і спеціальних замкових з'єднань, які скріплюють панелі між собою. При монтуванні паркетної дошки не обійтися без бетонної стяжки і укладання фанерної плити.
Паркетна підлога приємніше на дотик, він куди тепліше і має доброчинними якостями натуральної деревини. Є думка, що завдяки цим властивостям запит на українських сайтах "паркетна дошка київ" набирає популярність.
Ламінат радує куди більшим терміном експлуатації, незалежно від можливості "наводити" глянець на паркетну дошку. Лакове покриття можна подряпати, а ламінату дарма вигоряння і волога, і високі температури.
Популярності паркетної дошки сприяє найкраща звукоізоляція, а ламінат обіцяє "шумові" ефекти, з якими, втім, впорається звукоізоляційна підкладка під ламінат.
Ще недавно ламінат однозначно програвав паркету за зовнішнім виглядом, але сьогодні ламіновані покриття, які плутають з паркетною дошкою, відстоюють першість. Однак, їм ніколи не відтворити неперевершену атмосферу природності і природності, яку випромінює паркет.
Ціна виробів - останній параметр, і він часто є єдиним. Ламінат куди більш дешеве задоволення, в порівнянні з паркетом. Це і схиляє в його сторону багатьох користувачів. Що ж вибрати вам - паркетну дошку або ламінат вирішувати тільки вам!