Сесія парламенту, про необхідність скликання якої довго говорила опозиція, швидше за все, не відбудеться. Щоб вона зібралася хоча б 31 січня, вчора в «Голосі України» повинно було з'явитися оголошення про це, але його так і не було.
Апарат Верховної Ради не дає жодних офіційних коментарів про причини нескликання сесії, остання заява на цю тему ще минулого тижня зробив спікер Володимир Рибак - про те, що подані опозицією 158 підписів нардепів проходять перевірку на справжність, і якщо серед них не буде 150 справжніх ( саме стільки потрібно для скликання позачергової сесії), то депутати продовжать відпочивати. Про результати перевірки ніхто так офіційно і не повідомив, але загальне мовчання в цій ситуації, мабуть, найкращий доказ того, що сесія благополучно почила в бозі.
ЗБЕРУТЬСЯ 5-ГО. У Партії Регіонів таким поворотом, природно, задоволені. «Думаю, ми зберемося на звичайну сесію за планом, 5 лютого, - говорить перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. - Швидше за все, і в опозиції вже зрозуміли, що зібрати 150 реальних підписів вони не можуть, а тому мовчать з цього приводу. Адже якби потрібну кількість підписів було, вони обов'язково підняли б галас - такими козирями в політичній боротьбі не розкидаються. А так опозиція сама підтвердила, що порядок денний, яку вони пропонували внести - поведінка Тимошенко в лікарні і заслуховування силовиків, - нецікава не лише суспільству, а й їм самим ».
Пасивне поведінка лідерів опозиційних партій викликає подив у їхніх соратників. «За моєю інформацією, з 158 зібраних підписів пройшли перевірку 151, і цього достатньо для скликання сесії, - говорить нардеп від« Батьківщини »Анатолій Гриценко. - Чому сесія не скликається - питання до Рибака. Але така ситуація підриває довіру до парламенту в цілому: з одного боку, його керівництво не скликає сесію, не називаючи причин, з іншого - і лідери опозиційних фракцій всі разом повинні були діяти більш жорстко, а не обмежуватися заявами прес-служб ».
А ось хто по-справжньому радий тому, що сесія не збереться, - так це співробітники апарату ВР. «Спікер сказав, що на позачерговий збір депутатів потрібно витратити 3,5 млн гривень, але це ще мінімальні розцінки, - сказав нам один з них. - Адже кожному депутату необхідно оплатити квиток до Києва і назад на відпочинок, причому їздять вони тільки в «СВ» в поїзді і літають тільки в бізнес-класі. Плюс кожен скористається послугами автопарку Ради - зараз сніг, слизько, і ніхто не захоче свої автомобілі ганяти в аеропорт або на вокзал. А до того ще витрати на трансляцію по радіо і на телеканалі «Рада», освітлення залу, на додаткову охорону і папір на друкування документів до сесії. І адже все це витрачено було б марно - все одно на позачерговій сесії нічого б не вирішили ».
ЧЕРЕЗ СУД? Тим часом опозиція все-таки вирішила не заспокоюватися. Нардеп від «Батьківщини» Сергій Соболєв заявив, що вони звернуться до адміністративного суду, «щоб таки домогтися від Рибака виконання ним його прямих обов'язків». «На даний момент це не рішення фракції чи трьох фракцій, це один з передбачуваних варіантів, - уточнив він для« Сьогодні ». - Зрозуміло, що якщо питання потрапить до суду, мова вже не буде йти про даної сесії, однак потрібно рішення суду, яке змушувало б спікера робити те, що передбачено Конституцією і регламентом ».
Призначать сесію чи ні, але депутати програші не залишаться: і зарплату свою, і пільги вони отримають у повному обсязі.