ua en ru

Як зробити покупку зарубіжних акцій. перші кроки

Купівля закордонні акції - вигідна і прибуткова справа. Багато українських брокери і банки вже давно пропонують інвестувати в цінні папери. Правда, всього кілька дочірніх українських брокерських компаній торгують на ринку США, але і цього досить. За допомогою такого вкладення, приватні інвестори можуть отримати високоліквідні папери і мінімізувати можливі ризики. Сума початкового внеску становить 1000-50000 доларів.

Для інвестування досить зв'язатися з представником американський брокера в Україні, який посприяє з оформленням документів, відкриття рахунку та пересилання в головному офісі компанії. Коли рахунок буде відкритий, можна починати торги через американського брокера, а представник консультуватиме і допомагати в спілкуванні. Вартість послуг посередників від 5000 доларів.

Онлайн торги, небезпечний і простий спосіб інвестицій

Особливо зручно торгувати на американських біржах в режимі онлайн. В такому випадку можна почати інвестувати з 1000 доларів, що дає безліч нової перспективам. Правда для цього потрібні хороші знання англійської та навички роботи з фондовими біржами. Це потрібно для того, так як розраховувати доведеться виключно на себе (аналітика, консультація не надається). Інвестор отримує котирування і рахунок в режимі онлайн. Торги проходять з 16,30 до 23,00 за київським часом.

послуги брокера

Якщо працювати з вітчизняними операторами, то можна і не відкривати рахунок в зарубіжних банках. Зазвичай брокери здійснюють операції на біржах NASDAQ, NYSE, LSE, NYMEX. Для українців доступна в основному є біржі США і Європи. Це пов'язано з особливостями законодавства близькосхідних та азійських країн. Для того щоб працювати з західним ринком, українські інвестори повинні мати досить солідну суму. Деякі компанії починають роботу лише за умови наявності на 30-50 тисяч доларів.

Брокери зазвичай надає клієнт фінансової допомоги, яка здатна подвоїти початкові інвестиції. Не варто забувати про певний відсоток, який отримує брокер від проведення угоди. Зазвичай, при роботі на американських біржах, відсоток може становити до 0,02 цента за акцію. На європейських біржах комісії брокер доходить до 0,08%. Інвестор також оплачує певний відсоток самої біржі. Так, біржа LSE стягує 0,5% від суми угоди (про це більш детально написано на сайті). Крім того, за зняття коштів зі свого рахунку, фінансовий брокер також бере плату.

Варто нагадати, що перед початками торгів, необхідно провести укладення договору про надання депозитарних і брокерських послуг. Важливо, брокери і зарубіжні партнери не роблять передачу відомостей про скоєних операціях в податкову.

Як Придбати Google?

Як і у випадках з українськими акціями, приватні інвестори відповідно до закону не може безпосередньо здійснювати торги іноземних акцій на біржі. Для придбання акцій потрібно скористатися послугами брокерської компанії (про це писалося раніше). Перед початком торгів, потрібно зробити те саме, що при інвестуванні в цінні українські папери.

Для початку потрібно підписати договір з брокерською компанією. Підписання договору свідчить про дотримання ваших доручень щодо продажу або покупки акцій. Для укладення угоди потрібно пред'явити паспорт (інший документ підтверджує прописки і ваша особистість) і лист з банку, в якому йдеться про наявність вашого рахунку.

Наступний етап виступає формування доручення для брокера. На прикладі розглянемо акції Google. Компанія знаходиться в США, але її акції продаються на багатьох біржах по всьому світу. Краще купувати акції на тій біржової платформі, де у них найбільш високий оборот. Це дає гарантію про те, що в будь-який час ви зможете здійснити продаж за поточною ціною. Персональний брокер підкаже, де ліквідність вище.

Якщо розглядати варіант Google, то в цьому випадку краще вибирати американську біржу NASDAQ. Але, якщо виникне потреба в продажу або купівлі акцій до відкриття платформи, можна віддати перевагу іншому майданчику. Після визначення біржі, потрібно прийняти рішення щодо цінової політики, за якої ви готові отримати акції. Існує два варіанти:

Зв'язок з брокером;
Самостійне відстеження цін за допомогою електронного торгового терміналу (спеціальна комп'ютерна програма, що дозволяє отримувати всю необхідну інформацію про ринок, новинах, цінах на акції, в режимі реального часу).
Витрати і комісії

Інвестор повинен бути готовий до того, що послуги українських брокерів дорожче українських. Комісія американських «побратимів» не залежить від обороту і становить 10-20 доларів за угоду. Деякі брокери беруть 45-50 $. Якщо більше 5000 Угоди акції, то фіксована комісія перетворюється в плаваючому. До базової комісії додається 1-2 цента за акцію. При цьому вартість акцій не враховується. За велике число операцій надаються знижки. Якщо інвестор має невеликі активи, а угоди відбуваються рідко, то американські брокери можуть порахувати його не надто вигідним клієнтом. В такому випадку бу