Лікування української економіки і Тимошенко - ключові вимоги
Вчора в Люксембурзі пройшло засідання міністрів закордонних справ Ради ЄС. Крім проблем у Сирії та Єгипті , чиновники обговорили готовність України до підписання Угоди про асоціацію у Вільнюсі. Але до спільної думки вони не прийшли. «Рішення про підписання міністри візьмуть на наступному засіданні 18 листопада. До цього Україна має виконати залишилися вимоги ЄС " , - сказав офіційний представник Єврокомісії Пітер Стано . Це проблема Юлі і фінансова криза . « Справа Тимошенко має велике символічне значення. Затягування ризиковано " , - заявив глава німецького МЗС Гідо Вестервелле. Інші міністри покладаються на рішення місії Кокса - Кваснєвського , які вчора приїхали в Україну . «Якщо вони дадуть зелене світло ( скажуть підписувати Угоду - Авт.) . , Мені цього буде достатньо - повідомив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. - Але питання ще й у тому , що буде далі. Якщо Тимошенко буде відправлена на лікування за кордон і після повернеться в Україну ув'язненої , це буде « подорожжю » , а не вирішенням проблеми. Також не треба забувати , що Україна переживає серйозну фінансову кризу - . Потрібно вживати термінових заходів ".
Вчора під час переговорів зі своїм чеським колегою Мілошем Земаном в Києві Віктор Янукович нагадав про те , що готовий підписати закон про лікування засуджених за кордоном , якщо його ухвалить парламент . Тепер слово за депутатами , які поки не змогли домовитися. У Партії Регіонів наполягають на відправленні Юлії на лікування з подальшим поверненням на батьківщину для продовження відбування покарання. «У нас є три умови : закон повинен поширюватися на всіх ув'язнених , які бажають лікуватися за кордоном ; приймаюча сторона повинна гарантувати повернення засудженого для продовження терміну відбування покарання; приймаюча сторона повинна гарантувати , що ув'язнені будуть не пити горілку і пиво і займатися політикою , а будуть тільки лікуватися " , - сказав перший заступник голови фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов.
У опозиціонерів інша думка. « Президент нам нав'язує тільки один варіант - вивезення на лікування. Але саме звільнення Юлії Володимирівни було ще раз оголошено панами Коксом і Квасневський . Лікування - наступний етап після звільнення. Є чотири варіанти ( законопроекту від опозиції - Авт ..) , Які зареєструвала опозиція : помилування , декриміналізація відповідних статей , амністія і декриміналізація на вимогу ООН. Ми готові сісти за стіл переговорів з Партією Регіонів » , - сказав нам заступник голови фракції« Батьківщина »Сергій Соболєв. Поки депутати сперечаються , з'ясувала можливі варіанти розвитку подій.
Це точно відбудеться , якщо Юлю відправлять до Німеччини до наступного засідання Ради ЄС 18 листопада. « Рада вже в нинішньому місяці проголосує законопроект , який дозволить Тимошенко виїхати на лікування за кордон" , - заявив глава нашого МЗС Леонід Кожара , який також брав участь у вчорашньому засіданні Ради ЄС. Політологи не сумніваються в тому , що депутати знайдуть компроміс. «Іншого немає виходу. Зараз парламентарії завищують ставки гри , щоб отримати бажане. Швидше за все , Тимошенко поїде лікуватися напередодні саміту " , - сказав політолог Вадим Карасьов.
Якщо Юлю не відправлять лікуватися до саміту , Угоду підпишуть , але ратифікацію можуть відстрочити . «Якщо рішення не буде прийнято (Тимошенко не відправлять на лікування - Авт.). Тоді незрозуміло , що буде розглядати саміт Східного партнерства і як Україна буде брати в ньому участь", - сказав Леонід Кожара. « На лікування Юлія виїде вже після підписання Угоди. На ратифікацію піде мінімум рік. Якщо екс -прем'єра відпустять до саміту , вийде, що українська влада під тиском європейців пішла на поступки " , - вважає політолог Михайло Погребинський.
Такий варіант розвитку подій малоймовірний , оскільки сама Юлія висловлювалася про те , що доля однієї людини не може служити приводом для рішень про майбутнє всієї країни. ЄС бачить , на які жертви йде Україна , відстоюючи свій шлях до ЄС : торгова війна з РФ - яскравий тому приклад. « У Юлії 27 листопада день народження. Думаю , його вона відсвяткує вже у німецькій лікарні - вважає німецький аналітик Олександр Рар. - Що стосується Росії . Навіть якщо Угоду не підпишуть , Україна буде і далі намагатися всидіти на двох стільцях - . Це мистецтво української політики ".