Невід'ємною частиною більшості сучасних квартир є балкон. Деякі господарі житла як і раніше використовують таку конструкцію, як склад, де зберігають непотрібні речі. Однак багато власників нерухомості переробляють цю додаткову площу в корисний простір. Саме таких власників цікавить, як зробити ремонт на балконі за всіма правилами, щоб з нього вийшла, нехай навіть маленька, але затишна кімната. Ознайомитися з анкетами майстрів по ремонту можна на http://3proraba.com.ua.
На першому етапі потрібно визначитися, що має в підсумку вийти з балкона. Отже, необхідно продумати його конструкцію і дизайн. Щоб з балкона зробити додаткову кімнату слід при необхідності відремонтувати окремі частини лоджії, засклити і утеплити її. Така конструкція дозволить з балкона створити не тільки затишне додаткове приміщення, але і помітно збільшити температуру у всій квартирі. Це особливо буде помітно, коли настане зима.
Примітка! У багатоповерхових житлових будинках радіатори водяного опалення на балконі заборонено встановлювати.
підстава балкона
Плита, що є підставою балкона, нерідко вимагає проведення капітального ремонту. Для її відновлення зазвичай використовується цемент. Існують такі особливості ремонту плити:
Коли конструкція має невеликі ушкодження у вигляді тріщин, що з'явилися, раковин і сколів, тоді достатньо всього лише закласти їх приготованим розчином. Однак перед початком робіт необхідно знепилити ці місця, використовуючи пилосос.
Процес вирівнювання поверхні виконується з маленьким ухилом в бік зовнішньої стінки. Щоб нова стяжка вийшла міцною, використовується озалізнений. Для цього необхідно просто посипати сухим цементом покладений розчин, а потім затерти поверхню.
Коли плита має сильні дефекти, тоді ще при її відновленні застосовується армована сітка. Вона кріпиться дюбелями. При цьому потрібно залишити невеликий зазор між арматурою і плитою. Це дозволить сітці повністю перебувати в стягуванні після заливки бетонного розчину. На завершення процесу здійснюється озалізнений.
Порада! Товщина стяжки повинна бути як мінімум в 2 рази більше, з чим висота армуючої сітки.
Коли у балконної плити арматурний каркас вражений корозією, тоді потрібно виконати посилення конструкції за допомогою балок зі сталі. Вони розташовуються в бічних частинах підстави лоджії і фіксуються в стіні будівлі. Далі, виконується монтаж арматурної сітки і проводиться укладання стяжки.
Примітка! Балки дозволяють розширити балкон, але це потрібно робити не більше ніж на 450 мм.
скління балкона
Коли виконується ремонт приміщень, як засклити балкон завжди вирішується ще на початковому етапі. Зазвичай цей процес здійснюється одночасно з установкою вікон у всіх кімнатах квартири. Оптимальним варіантом є використання ПВХ конструкцій. Якщо прийнято рішення виконати таке скління, то найкраще використовувати п'ятикамерні вікна, монтажна глибина яких становить мінімум 70 мм.
Рекомендується при підборі віконних конструкцій не економити кошти. Найкраще зупинити свій вибір на двокамерних склопакетах. При цьому одне із стекол має бути енергозберігаючим. Ідеальною конструкцією є та, в якій для заповнення повітряних камер використовувався аргон. Цей інертний газ дозволяє істотно скоротити втрати тепла. Ще не рекомендується економити на фурнітурі. Якісні елементи дозволять тривалий час не займатися ремонтом скління.
Порада! Якщо балкон ремонтується одночасно з кімнатою, то для створення гармонійного дизайну можна використовувати ламіновані вікна, що представляють собою конструкції, покриті спеціальною плівкою, фактуру і колір якої можна завжди вибрати з каталогу компанії-виробника.
утеплення балкона
Процес утеплення лоджії необхідно заздалегідь ретельно продумувати. Від якості виконання такої роботи безпосередньо залежить майбутній комфорт на балконі. Утеплення має бути виконано за всіма правилами. В іншому випадку взимку на ньому буде холодно.
Технологія утеплення балкона має свої особливості і виконується в наступному порядку:
Створюється лати на підлозі, стелі і стінах лоджії. Для її виготовлення використовується дерев'яний брус. Його товщина повинна бути дорівнює висоті утеплювального матеріалу. Кріпиться обрешетка до поверхонь за допомогою спеціальний дюбелів, що дозволяють виконати швидкий монтаж. Такі елементи кріплення можуть мати гільзи із пластику або металу.
Як утеплювач на підлозі можна застосувати керамзит, але перед його засипанням необхідно укласти поліетиленову плівку. Вона забезпечить необхідний рівень вологоізоляції. Керамзит потрібно розрівнювати за допомогою широкого шпателя і виконати його трамбування. Зверху покладений матеріал закривається бетонним розчином, фанерою, дерев'яними дошками або навіть гіпсоволокнистими листами.
Для утеплення інших поверхонь балкона часто застосовується пінопласт або мінвата. Будь-який з цих матеріалів можна також використовувати і на підлозі, замінивши їм керамзит. Обраний теплоизо