Як батько ви знаєте, що характер малюка залежить від безлічі факторів:
генетики, виховання, навколишнього середовища. Вища місія батьків - виявляти і розвивати кращі якості в дитині. Для цього потрібно знати і розуміти всі особливості його характеру. Не намагатися підлаштувати його під себе, а усвідомлювати, що цей маленький чоловічок - вже особистість. І виховувати дитину потрібно виходячи з його унікальних рис і якостей.
Якщо малюк не такий активний, як інші однолітки, це ще не привід бити на сполох. Прослідкуйте, як він веде себе в різній обстановці і оточенні. Якщо він однаково спокійний і тихий як вдома, так і в дитячому садку, приводів для занепокоєння немає. Просто у нього такий тип темпераменту. І до таких дітлахам, звичайно, потрібен свій підхід.
Чим зайняти спокійного і посидючість дитини
Насправді такої проблеми практично і немає: тихі малюки можуть і самі себе зайняти, годинами копаючись з конструктором, улюбленими іграшками або просто малюючи. І ви повинні розуміти, що така посидючість - це не недолік.
Використовуйте це якість правильно, щоб розвинути в дитині кращі якості і таланти.
Якщо ваше чадо проявляє схильності до творчості, можна зайняти його наступним чином:
Для розвитку творчої фантазії і дрібної моторики рук пропонуємо ліплення з пластиліну, дитячі гіпсові вироби, аплікації. Дівчаткам особливо сподобається плетіння з намистин (для дітей від 5 років). Тільки вибирайте досить великі намистини, щоб уникнути небезпеки.
набір для творчості - гіпсові вироби
Пазли. Це не тільки цікаво і цікаво, але і дуже добре тренує мозок. Збирання всіляких мозаїк допоможе розвинути уважність, критичне мислення, аналітичні здібності. Вбирайте пазли відповідного рівня складності для віку дітей, щоб заняття було не дуже легким, але і не надмірно важким.
Конструктори можуть бути цікаві як хлопчикам, так і дівчаткам. Це розвиває здатності до проектування, планування, фантазію.
Всілякі набори для дитячої творчості шукайте за вигідними цінами тут: http://nosorog.net.ua/896-detskie-gipsovye-podelki.
Важливо також прищепити дітям інтерес і любов до природи. Можна разом збирати і сушити гербарій, попутно розповідаючи малюкові про рослини. Більш складний варіант - посадити разом деревце або кімнатну квітку, доручивши дитині догляд за ним. Це розвиває відповідальність, здатність піклуватися про інших.
Дуже важливо вчасно помічати творчі нахили дітей, інтереси і захоплення, щоб розвивати їх. А все його особливості направляйте в правильно русло - тоді він буде рости здоровою і гармонійною особистістю.