ua en ru

Найдорожчі музичні інструменти в світі

Кожен музикант мріє хоч раз в житті потримати в руках музичні інструменти, створені великими майстрами або належать легендам музичного світу. Досить часто це стає можливим завдяки спеціальним музичним фондам, які знаходять унікальні моделі різних інструментів і навіть виставляють їх на торги. Наприклад, за останні 20 років з аукціонів пішли рідкісні музичні інструменти, відразу ж стали найдорожчими в світі:

Віолончель Дюпора, створена самим відомим майстром струнних інструментів - Антоніо Страдіварі в 17 столітті, була продана за 20 мільйонів доларів Японської музичної асоціації. Така ціна цілком виправдана не тільки прекрасним звучанням інструмента навіть після стількох років, але і її довгої і унікальною історією. У різні роки нинішня найдорожча віолончель в світі належала таким відомим музикантам і колекціонерам, як Огюст Франкомм, Мстислав Ростропович, барон Йоганн Кноп, Жан-Луї Дюпор (в честь якого і отримала свою назву).

Скрипка «Леді Блант», також створена генієм майстра Антоніо Страдіварі в 17 столітті, пішла з лондонського аукціону майже за 16 мільйонів доларів, ставши найдорожчою скрипкою в історії. Свою назву струнний інструмент отримав на честь колишньої власники - леді Анни Блант, яка, до речі, припадала онукою поета лорда Джорджа Байрона. Покупець інструменту побажав залишитися невідомим, до цього ж скрипка належала Японському музичному фонду, нехай виручені від продажу кошти на благодійні цілі.

Піаніно «Великий кристал», створене до святкування Олімпіади-2008 компанією «The Heintzman Piano» для виступу відомого піаніста Лан Лана з Китаю, було продано приватному колекціонерові за 3 мільйони доларів. Унікальність цього клавішного інструмента полягала в його незвичайному дизайні - піаніно було виконано у вигляді прозорого кристала з позолоченим деталями збірки, поверхні якого не приховували «начинку» моделі.

Електрогітара «Fender Stratocaster», виконана в традиційному мінімалістському дизайні і в білому забарвленні, пішла з аукціону за майже 3 мільйони доларів. Для прикладу: в музичному магазині http://formusic.com.ua/ гітару «Fender Stratocaster» музикант може придбати від 32 тисяч гривень. Покупницею унікальною гітари стала дочка еміра Катару. Популярність же гітара придбала завдяки автографів легенд світу музики, що прикрашає її білу поверхню. На інструменті в числі інших залишили свої підписи Ерік Клептон, Мік Джаггер, Брайан Адамс і Кіт Річардс.

Клавесин Коші, створений в 17 столітті відомим майстром по напоготові клавішних для аристократів - Джозефом Йоганном Коші, був проданий за 390 тисяч доларів. Зараз клавесини, які користувалися популярністю серед знаменитих композиторів 16-18 століття, стали колекційною рідкістю. Унікальність саме цієї моделі - в чудовому звучанні, доброму стані і чудовому оформленні, все ще радующем погляд яскравістю фарб.

Барабани Муна, були куплені приватною особою з аукціону за 253 тисячі доларів в ході запеклої боротьби. Барабанна установка, що належить відомому у всьому світі рок-барабанщику Кіту Джону Муну, спочатку була оцінена в суму в 10 разів менше, але як виявилося у музиканта було безліч шанувальників, які виявили бажання придбати барабани собі.

Саксофон Паркера, пішов з джазового нью-йоркського аукціону за 262 тисячі доларів. Інструмент був виставлений на продаж вдовою відомого саксофоніста 90-х Чарлі Паркера. Музикант помер у віці 35 років, але за цей час встиг увійти в зал слави премії «Греммі» і придбати майже таку ж популярність і віртуозність гри як Луї Армстронг.