Робота в Україні. Чи варто повертатися до колишнього роботодавця?
Як показує статистика, багато здобувачі після довгих пошуків нового місця роботи з тих чи інших причин повертаються на старе робоче місце. В умовах серйозної кризи на вітчизняному ринку праці це питання стало дуже актуальним. Хороша робота в Україні сьогодні - розкіш, а дійсно хороші посади навіть не встигають потрапити у відкритий доступ, закриваючись шляхом залучення шукачів по знайомству або зв'язкам. Якщо виникає можливість повернутися на колишнє місце роботи, 80% претендентів намагаються скористатися нею. Більше того, більшість роботодавців сьогодні готове наймати своїх колишніх співробітників.
Але чи варто повертатися до колишнього роботодавця, якщо ви вже звільнилися з цієї посади?
По суті, в цьому немає нічого поганого. Але є ситуації, коли повертатися на колишнє місце роботи не варто. Думка про повернення найчастіше виникає в період гострого прагнення до стабільності, відповідно - в ситуації стресу. На жаль, в цей період багато рішень, прийнятих в паніці або поспіху, а можливо і з причини страху, є в корені не вірними.
Якщо ваш відхід був зумовлений тим, що ви не вписалися в корпоративну культуру, у вас стався конфлікт з керівництвом або вас звільнили, випробовувати удачу не варто. Будьте впевнені, робота в Україні для вас обов'язково знайдеться, однак на минуле місце роботи повертатися не слід.
В інших випадках можна спробувати пройти співбесіду, щоб повернутися на минулу посаду. Сьогодні ми виділимо 4 ситуації, коли можна дозволити собі працевлаштування в колишньої компанії, а також відзначимо рекомендації фахівців, як поводитися в такій ситуації.
1. Якщо роботодавець сам покликав вас назад, а вищевказані причини звільнення не про вас.
Звільняючись, можна не спалювати мости, розлучатися з керівництвом та колективом на мирній ноті. І не буде нічого жахливого, якщо колишній співробітник сам звернеться до колишнього роботодавця з проханням про працевлаштування.
Більше того, сьогодні багато роботодавців самі прагнуть повернути колишніх співробітників, які перебували в компанії на хорошому рахунку.
Для успішного проходження співбесіду краще обмежитися описом минулого досвіду, оскільки у наймача складеться враження, що ви сумуєте по цій роботі.
Питання, які хвилювали вас у минулому, також потрібно вирішувати максимально коректно, щоб інтерв'юер не вважав, що ви застрягли в минулому.
2. У компанії відбулися серйозні зміни.
Умови, які раніше вас не влаштовували, могли змінитися. Якщо так сталося, розцінюйте колишню компанію як нове місце роботи, абсолютно для вас не знайоме.
При проходженні інтерв'ю краще не згадувати колишні конфлікти, проблеми, краще говорити про речі, яких вам не вистачало на новому місці.
3. Повертаючись на стару роботу, ви отримуєте підвищення.
У цьому випадку рада лише один - йдіть працювати і робіть це з задоволенням! Ймовірно, ви набралися цінного досвіду, стали дійсно компетентним фахівцем, і ваша робота в Україні цінується дуже високо. Тільки пам'ятайте, якщо ви звільнялися з фірми через відсутність можливості зростання, то ви можете зіткнутися з аналогічною ситуацією і вдруге.
Не потрібно сприймати повернення на минуле місце роботи як серйозний крок назад. Для людей робота в Україні - це пошук коштів для існування, як для себе, так і для людей, за яких вони у відповідальності. Адже іноді навіть минуле місце роботи відкриває нові перспективи, яких не було раніше!