Архітектура - це застигла музика. «Просто красива фраза» - подумають деякі. А ось і ні, якщо мова йде про клінкерної цегли - не тільки привабливому зовні, але і самому «музичному» будівельному матеріалі.
Недарма німецьке слово clink буквально означає «дзвінкий». Таку назву не випадково: якщо постукати таким цеглинкою про інший, звук буде дуже мелодійним, дзвінким. Цією особливістю володіє тільки цегла клінкерна, але ж вся справа в унікальній технології виробництва.
Пропонуємо вам відправитися у віртуальну подорож і дізнатися, як виготовляється благородний клінкер. А допоможуть нам в цьому фахівці VipKlinker - компанії, яка з 2001 року імпортує ексклюзивний клінкерну цеглу в Україну.
Як роблять клінкер: секрети європейських майстрів
Професіонали знають, що унікальна «ошатність» - не єдиний плюс клінкеру. По довговічності і міцності цей матеріал поза конкуренцією серед інших варіантів оздоблення. Секрет - в способі виробництва, який залишається незмінним уже два століття. Удосконалюється лише обладнання.
Як створюється самий мелодійний цегла в світі? Давайте дізнаємося разом.
1. Перший етап - видобуток і підготовка сировини.
Клінкер роблять з натуральних матеріалів, головний серед яких - сланцева тугоплавка глина. У ній практично немає сторонніх домішок. Це пластичне однорідне речовина надає високу міцність готового виробу. Цегла клінкерна - справжній «аристократ» серед облицювальних матеріалів: він не терпить в своєму складі каменів, шматочків гілок, крейдяних вкраплень - вони призводять до шлюбу вироби при сушінні і випалі.
Інший обов'язковий компонент - мулиста глина, «житель» Північного моря і великих європейських річок. Тепер зрозуміло, чому основні місця виробництва клінкеру знаходяться в Австрії, Німеччині, Польщі, Нідерландах - там, де добувають головне сировину.
Є інші компоненти, які вводять спеціально для підвищення експлуатаційних властивостей клінкерної цегли. Пісок, шлак і оксид алюмінію потрібні для зменшення усадки. Оксид заліза «відповідає» за колір майбутнього цегли: палітра широка - від білого до фіолетового. Коалітовие мінерали беруть участь в процесі спікання заготовки.
Коли сировина надходить на завод, всі компоненти в потрібній пропорції з'єднують і ретельно подрібнюють. Після додають 23% води і перемішують до утворення однорідної маси. Кількість рідини дуже важливо: додаси більше - цегла вийде пористим і буде вбирати вологу, як губка. Нестача води зробить масу ламкою при формуванні.
2. Екструзія - продавлювання пласта
Особлива технологія, обов'язкова у виготовленні клінкеру. Виглядає так: через спеціальні формують отвори (екструзійну грати) пресом продавлюється розплавлена маса. В результаті заготівля ущільнюється і набуває чітку форму.
Завдяки цьому процесу клінкер стає стійким до морозу і вологи, а це - найважливіші властивості облицювальний матеріал. На цьому етапі бруски на 10% більше свого кінцевого обсягу.
3. Сушка в спеціальній камері
Після того, як заготовки придбали форму, потрібно їх висушити. Відбувається цей процес в сушильній камері при кімнатній температурі в цеху. Ця споруда в довжину більше 100 метрів, по якому рухається стрічка або візок з цеглинками.
Усередині камери заготовки рівномірно обдуваются повітрям, з них випаровується до 13% зайвої вологи. Якщо не буде сушки, при випалюванні цегли потріскаються і утворюються пори. У сушильній камері заготовки знаходяться 72 години.
4. Високотемпературний випал
Фінальний штрих і «родзинка» в виготовленні клінкеру - випал при високих температурах. Цегла клінкерна легко переносить «розігрів» до 16000С - такої спеки не витримає жоден керамічний облицювальний матеріал.
Температура випалу безпосередньо залежить від типу сировини: для червоної глини вистачить нагріву до 10400С, жовтої - 1180 градусів, сама загартована - біла глина, їй потрібен випал на 12600С. Короткочасне підвищення температури дозволяє домогтися оригінальних колірних рішень. Наприклад, якщо на 20 секунд підняти температуру до 2000 градусів, вийде червоний клінкер з темними плямами.
Після випалу готові цеглу виносять на відкрите повітря і сортують по відтінкам кольору. Весь процес виробництва одного клінкеру займає два тижні. В результаті виходить першокласні лицювальні цегли, кожен з яких є унікальним.
Закордонний «гість»: звідки до нас їде елітний цегла
Суть виробництва розкрита, залишається дізнатися, які заводи в Європі роблять кращий клінкерну цеглу за старовинними технологіями. Ми розповімо про декілька мануфактурах, які імпортують свою продукцію в Україну.
Ірландський концерн CRH
Лідер в світовому виробництві клінкерної цегли. За 45 років роботи компанія відкрила представництва і заводи в 35 країнах: в Ірландії, Нідерландах, Польщі, Україні, Чилі, Китаї. Загальна кількість співробітників концерну - 93 тисячі чоловік.
Такий стрімкий розвиток пояснюється високим класом продукції - продукція CRH має прекрасні естетичні та технологічні характеристики:
довговічність;
морозостійкість;
низьке вологопоглинання;
звукоізоляція.
Варто згадати про цікаву «фішку» цієї компанії - незвичайної для клінкеру кольоровій гамі. Поряд зі старою доброю класикою, креативні дизайнери можуть знайти оригінальні цеглини зеленого, синього та сірого кольору. Краще один раз побачити - на сайті VIP Клінкер представлені різні зразки клінкеру від компанії CRH.
Бренд Kerawil - будівельні традиції Західної Німеччини
Історія виробництва бере свій початок в далекому 1897 році, коли два німецьких підприємця відкрили завод з величезною піччю для випалу. З тих пір пройшли століття, виробництво модернізувалося, але зберегло старовинну технологію.
Компанія Kerawil славиться клінкерними цеглинами і бруківкою. Сучасна колірна гамма продукції цього заводу насчітивает15 колірних відтінків і 30 різних форматів цегли. Можна підібрати тротуарна клінкер «під старовину» або для сучасного ландшафтного рішення. Всі вироби Kerawil виділяються особливою елегантністю, довговічністю і міцністю.
Завод Klinkerwerke Muhr - династія майстрів
Історія сімейного бізнесу Мур починається з 1875 року. Завод з виробництва клінкеру був побудований на півночі Німеччини. Зараз технічним виробництвом керує Майк Мур - представник третього покоління в династії «цеглярів». Обсяги виробництва вражають: 13 мільйонів клінкерів в рік, більше 20 відтінків кольору, різні фактури. Спеціалізація фабрики - тротуарна цегла і бруківка. Цегла клінкерна Klinkerwerke Muhr відрізняється високою морозостійкістю (F300), міцністю (М1000) і низьким влагопоглащением (до 3-4%). Висока якість продукції забезпечується постійної модернізацією виробництва і найсуворішим контролем за дотриманням технології.
Мода проходить, а стиль залишається. Тому клінкер органічно виглядають на старовинному фасаді заміського будинку і в сучасному інтер'єрі або будинку стилі Hi-Tech. Сумніваєтеся? Судіть самі!
Клінкер на фасаді будинку
Хочете будинок на століття - немає проблем. Вибирайте клінкерну цеглу від провідних європейських виробників. Стати свідком того, як тече час, а ваш особняк залишається міцним, красивим і міцним.
"VIP Клінкер" - найбільший імпортер європейського клінкеру в Україні
Адреса: Київ, ул.О.Трутенка 28
Веб-сайт компанії: www.vipklinker.com.ua