ua en ru

Застосування анкерів в будівництві

Застосування анкерів в будівництві

Анкери - кріпильні деталі унікальній конструкції, яка дозволяє міцно фіксувати їх в таких будівельних матеріалах, як бетон різних марок, цегла, природний камінь.

За допомогою анкерів до базових матеріалів можна прикріплювати елементи металоконструкцій і готові конструкції, сталеві профілі, кронштейни кабельних трас, трубопроводи, металеві ворота, консолі, огорожі і різне обладнання.

Тип, структура, якість і характеристики будівельного матеріалу, в якому виконують установку анкерів, є дуже важливими параметрами, які необхідно враховувати для правильного вибору кріплення з підходящими характеристиками і розмірами з метою створення міцних, надійних і довговічних кріплень. Тому на етапі, що передує, виконанню робіт з будівництва конструкцій та монтажу обладнання з використанням анкерів, виконуються відповідні попередні розрахунки.

Надійність і довговічність анкерного кріплення визначається багатьма факторами:

1) Якістю, структурою і характеристиками базового будівельного матеріалу.
2) Правильним вибором типу і розміру анкерного кріплення, стійко сприймає діючі на нього зовнішні навантаження.
3) Точним визначенням міцності кріпильного виробу.
4) Професійним виконанням монтажу анкерів з урахуванням осьових і крайових відстаней, якісною підготовкою отворів з необхідними розмірами і точної глибиною анкерування.
5) Урахуванням зовнішніх кліматичних умов виконання будівельних робіт, для яких слід використовувати кріплення з відповідним видом захисного покриття.

Бетон - будівельний матеріал, основним показником якого при розрахунках кріплень є міцність на стиск, що визначає його марку. У цивільному будівництві найбільш поширеними є марки В15, В22.5, В25. У промисловому будівництві для будівництва несучих металоконструкцій використовують бетони більш міцних марок - В30, В35 і В40. При будівництві високо навантажених споруд, таких, як мости і колони, застосовують бетони марок В50 і вище.

Вибір типу, розміру, міцності і конструкції анкера виконують з урахуванням марки бетону, його якості (наявність або відсутність тріщин), товщини і зони (стисла або розтягнута).

Робоче навантаження на анкер, встановлений в якісний бетон, не повинна перевищувати 25% від максимально допустимої (навантаження на виривання), зазначеної виробником в супровідній документації.

Анкери допускається встановлювати в бетон з тріщинами. Але в цьому випадку робоче навантаження на кріплення повинна бути знижена. Величину робочого навантаження при розрахунках в цьому випадку необхідно помножити на коефіцієнт 0,6.

На сайті компанії МАШКРЕПЕЖ - РУСБОЛТ - можна подивитися широкий перелік механічних анкерів, придбати металовироби великим і дрібним оптом.