Підприємцям готують чергове поліпшення
Чиновники пропонують знову зменшити число перевірок бізнесу.
У Державній службі підприємництва пропонують посилити вимоги до державних органів, які проводять перевірки бізнесу. Відповідний законопроект вже був розісланий іншим відомствам для узгодження, пише Комерсант-Україна.
Зі списку, на який не поширюється дія цього закону, пропонується вилучити відносини, які виникають при архітектурно-будівельний контроль, нагляд у сфері телекомунікацій, зв'язку, транспортування і зберігання природного газу.
Документ пропонує виключити норму про можливість комплексного нагляду декількома органами одночасно, а також обмежити можливості повторних перевірок. Їх будуть проводити лише у разі виявлення недостовірної інформації в обов'язковій звітності підприємств, а також у разі вмотивованої звернення фізичних осіб. Буде скасована можливість перевірки того, наскільки бізнес усунув раніше виявлені порушення. Такий контроль буде проведений лише в ході планових перевірок.
Запропоновані зміни зустріли стриману підтримку експертів.
"Можна тільки вітати прагнення уніфікувати інструменти держконтролю, чітко визначивши, хто за що відповідає. Позитивним моментом є і звітність інспекцій про свою роботу - вона дозволяє краще оцінити її ефективність. Однак при бажанні чиновники завжди знайдуть можливість замінити реальні звіти порожніми заявами", - відзначає керівник проекту Міжнародної фінансової корпорації "Інвестиційний клімат в Україні" Сергій Осаволюк.
У той же час, за словами голови парламентського комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної діяльності Олександри Кужель ("Батьківщина"), винесення таких ініціатив в окремий законопроект залишає мало шансів на їх прийняття.
"Ми готуємо до другого читання урядовий законопроект N0937, також присвячений держнагляду. Якщо в Держслужбі підприємництва хочуть провести ці зміни, то їх треба вносити в цей документ, а ми підтримаємо всі позитивні починання. І навпаки, якщо ці ініціативи підуть окремим законопроектом, то не факт, що його підтримають у Кабміні. А навіть якщо і підтримають, то він може надовго застрягнути на стадії обговорень ", - пояснює депутат.