ua en ru

Попов повторює гіркий досвід Королевської

Партія регіонів у Києві не має ані найменшої підтримки. Якщо ще під час балотування Горбаля регіонали могли розраховувати на 10 із хвостиком відсотків, то з намісником з Комсомольська їх шанси просіли ще більше. Останні вибори чітко показали, що у всіх округах столиці регіонали пасуть задніх.

Технології часів Льоні Космоса вже застаріли, реінкарнація групи підтримки «бабусі» відчутних дивідендів не принесе. Тому в АП ламають голови, над підвищенням рейтингу Попова іншим способом. Пробують натиснути на киян методом «батога і пряника» і зліпити образ дбайливця скарбниці київської.

Як це зробити? На думку влади, дуже просто. Після виборів столиця відрізана від всякого фінансування. Бюджет Києва опустився до рівня Жмеринки. З'явилися небезпідставні припущення, що таким чином влада відомстив киянам за програні вибори.

Як мені повідав джерело в КМДА, до виборів Попов був у милості товариша Азарова. На будь-який проект адміністратору з легкістю вдавалося вибити гроші у Кабміні. Попов підсовував на підпис проекти на мільйони, і у верхах розуміли, що відмовити не можна.

Тепер же, на тлі порожньої казни глава КМДА подав до уряду проект закону (за повідомленням Forbes), який перерозподіляє частину коштів з держбюджету до столичного. Ціна питання - 8 млрд гривень доходів бюджету столиці і самостійність у рішеннях київської влади.

Попередньо перед «роздачею слонів» була проведена артпідготовка. У грудні Попов фігурально сплакнув, що запропонований Кабміном бюджет ставить місто на межу виживання. Причина фінансових бід - зміни до Бюджетного кодексу. Регіонали зобов'язали Київ віддавати в государеву скарбницю половину зборів від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) - тобто 40-45% його доходів. Натомість Мінфін щорічно, але на свій розсуд (ось воно справжнє обличчя нинішньої влади! Знищення місцевого самоврядування Партією регіонів), визначає, скільки повернути в розпорядження Києва. Така собі фінансова удавка радянської командно-адміністративної системи.

Forbes. Україна повідомив, що для ініціативи Попова зараз повіяв попутний політичний вітер - підтримати ініціативу негласно пообіцяли на вищому рівні керівництва країни. Якщо проект закону підтримають на Кабміні, документ має шанс пройти і через Верховну Раду. І всі ці «милості» спустяться на Київ, як Божа благодать в період очікування швидких виборів міського голови.

Відчувається дешевий фарс. Влада спочатку відбирає у Києва все, роздягаючи столицю догола, а потім, через свого намісника «облагодіє» киян, мовляв, дивіться, який господарський керівник поставлений охороняти інтереси місцевої громади мудрим президентом! Технологія до болю примітивна, і мала б успіхи в районній Хацапетівці, але не в столиці. У Києві навпаки, такі ігри влади можуть ще більше налаштувати проти неї киян. Останні вибори продемонстрували, що українці навчилися розбиратися в політичних технологіях. Раджу Попову згадати гіркий досвід Королівської та інших, спочилих у бозі, проектів.