Польські націоналісти штурмували посольство Росії
Польські націоналісти і ультраправі показали своє ставлення до Росії , влаштувавши штурм російського посольства в День Незалежності Польщі
У ніч на вівторок в столиці Польщі , де проходив п'ятидесятитисячного марш на честь Дня незалежності країни , кілька тисяч націоналістів і ультраправих штурмували посольство Росії . Прорватися на територію дипмісії їм не дала поліція , яка для розгону надевших маски молодих людей застосувала гумові кулі і сльозогінний газ. Тоді у бік будівлі полетіли фаєри , булижники і пляшки . Ворота посольства виявилися зламаними , будка охорони підпалена , три посольських машин пошкоджені. Постраждало також розташовану поряд будівлю Торгового представництва та Російського центру науки і культури. Розлючений натовп спалила розфарбовану в кольори веселки арку , що символізує толерантність . 72 людини затримали , 12 поліцейських поранені.
Як зазначають місцеві журналісти , кількість учасників націоналістичних маніфестацій у День незалежності Польщі рік від року збільшується. У минулому році в цей же день у Варшаві також пройшли зіткнення між націоналістами і поліцією. Але вперше об'єктом нападу стало посольство Росії . І , як вважають у Москві , не в останню чергу в цьому винен брат- близнюк загиблого під Смоленськом у загадковій авіакатастрофі Леха Качинського.
«Ярослав Качиньський обіцяв 11 листопада показати силу , і погромники цю інтерпретацію гасла" Нех живе вільність ! " Зрозуміли , напавши на наше посольство. Гопники адже не знають Віденської конвенції , а от Качиньський знати повинен " , - заявив глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Росії Михайло Маргелов в інтерв'ю
Не секрет , що в Польщі в рейтингу найбільш нелюбимих націй лідирують росіяни , в той час , як для більшості націй такими є американці ( згідно з дослідженням Gallup International ) . 25 % сучасних поляків будують свою ненависть до Росії , вважаючи , що вона винна в авіакатастрофі під Смоленськом. Ще до 20% не можуть пробачити Москві розстріл навесні 1940 року співробітниками НКВС СРСР майже 22 тисяч польських полонених під Катинню . Решті полякам не подобається сьогоднішня зовнішня політика Кремля.
На думку місцевих спостерігачів , за таке ставлення до східного сусіда відповідають не тільки політики , а й польські ЗМІ , де спостерігається суцільна русофобія . «Навіть грузинські газети в 2008 році ( під час війни в Південній Осетії - Авт.) . Писали про Росію більш сприятливо , ніж польські газети - зазначив посол Росії в Польщі Олександр Алексєєв. « Росія і Володимир Путін для багатьох поляків сьогодні є тим же , що і диявол у вченні Римо -католицької церкви - втілення КДБ , яке всіх лякає " , - зазначила польський аналітик Софі Бабзуска .
Те, що відбулося у Варшаві можна вважати красномовним сигналом до того , що пора зайнятися поліпшенням відносин між країнами. « М'яч на польській стороні , ми свою частину до національного примерения зробили - зазначив російський політолог Сергій Марков. - Росія поводилася безпрецедентно відкрито у розслідуванні катастрофи під Смоленськом , місцями заради прозорості розслідування порушуючи свої закони. А Качинський загинув через свою впертість , чи не послухавши заборони на посадку наших диспетчерів. Росія визнала злочин, скоєний владою СРСР в Катині. Ми відкрили архіви , побудували меморіал , і президент Росії став на коліна перед полеглими польськими офіцерами. Що ми ще повинні робити ? Ми все зробили , тепер черга Польщі пройти свій шлях примирення " .
Учора посол Польщі в РФ Войцех Зайончковський був викликаний в МЗС Росії. Послу був заявлений « рішучий протест » у зв'язку з подією вночі . Російська сторона зажадала від польської офіційних вибачень і відшкодування збитку. Польський прем'єр Дональд Туск назвав такі протести ганьбою для країни. " Події цього вечора для Польщі дуже сумні. Це стосується і неприпустимого акту агресії відносно поліцейських , які охороняли російське посольство , і щодо самого посольства. Висловлюю співчуття " , - сказав прем'єр , зазначивши , що хулігани " . Руйнують репутацію Польщі "