Подробиці зустрічі Вікторії Нуланд з Рінатом Ахметовим
Джерело Цензор.Нет , близьке до дипломатичних кіл , повідомив нам деталі відбулися в Києві переговоровзаместітеля держсекретаря США Вікторії Нуланд з Рінатом Ахметовим.
Нуланд повідомила , що у разі зачистки Евромайдана , США і лідери ЄС узгодили єдину позицію - негайне введення санкцій проти провідних політиків і олігархів з оточення президента Януковича. Причому список буде постійно доповнюватися таким чином , щоб перекрити всі контакти з ЄС і США не тільки для тих діячів влади , хто брав участь у силовому розгоні , а й для тих , хто не взяв участь у захисті мирного сценарію . Це дуже важливе доповнення , яке не дозволить ухилитися від відповідальності нікому в керівництві Партії регіонів і серед її спонсорів. Ахметов на зустрічі говорив , що в понеділок він намагався утримати президента Януковича від застосування сили проти Евромайдана , але Янукович відмовився його прийняти. Нуланд зажадала організувати круглий стіл з опозицією і громадянським суспільством від керівництва ПР безпосередньо - навіть всупереч позиції Януковича. Силового варіанту бути не повинно.
Нуланд не тільки завила про санкції - вона конкретизувала цю загрозу , назвавши список осіб , які разом з сім'ями потраплять під санкції в першу чергу.
це :
1 . Рінат Ахметов.
2 . Вадим Новинський.
3 . Андрій і Сергій Клюєви.
Чому саме вони? Тому що Ахметов контролює 55 депутатів фракції ПР , а Клюєв має мандат від " молодої команди " на управління іншою частиною фракції.
США очікують , що фракція ПР підтримає всі чотири вимоги опозиції, після яких може бути розпочато мирний переговорний процес :
1 . Оголошення дострокових президентських виборів.
2 . Оголошення дострокових парламентських виборів.
3 . Звільнення Тимошенко і повне відновлення її цивільних прав .
4 . Порушення кримінальних справ проти всіх співробітників МВС і " Беркута" , які взяли участь у розгоні мирних демонстрацій.
Нуланд категорично заявила , що невиконання цих умов поставить під велике питання всяку операційну діяльність компаній ДТЕК і "Метінвест" Ахметова за кордоном. Нуланд чітко позначила : ці компанії розмістили активи в Європі , в Європі та США у них основні ринки збуту , всі керівники цих компаній мають нерухомість за кордоном , а сім'я Ахметова - податкові резиденти Великобританії . ДТЕК і Метінвест мають великі зобов'язання перед міжнародними інвесторами у вигляді валютних облігацій .
Таким чином , США вперше не просто оголосили ультиматум олігархам в оточенні Януковича , але й детально конкретизували в якій формі і на якому рівні ці санкції будуть застосовані.
Зустріч Нуланд саме з Ахметовим показала важливий принциповий момент: США не вважають більш Віктора Януковича надійним партнером у мирному врегулюванні. Після того , як Янукович обдурив віце -президента США Джо Байдена , пообіцявши останньому не проводити розгін Евромайдана , і тим не менше, все одно застосував силу , президент України вже не вважається у Вашингтоні фігурою , на слова якої може спиратися переговорний процес. США демонстративно не вважають учасниками переговорів представників "молодої команди" . Нуланд розуміє , що безпосередньо накази на розгін демонстрацій давав міністр МВС Віталій Захарченко , якого " молода команда " " здавати " не має наміру .
Нуланд , що не вказуючи імен , дала зрозуміти Ахметову , що процедури перевірки стану рахунків провідних олігархів і афільована з ними структур можуть піддатися негайним перевіркам фінансових омбудсменів . Таким чином , всі рахунки Сім'ї , які так дбайливо розкасувати по зарубіжним банкам структури Сергія Курченко , також потраплять під перший удар.
Вичерпавши всі можливості спілкування з Януковичем , США і Євросоюз вирішили зробити останні зусилля перед введенням санкцій проти українських олігархів - вони звернулися з вимогою до лідерів Партії регіонів піти проти волі Януковича та організувати по суті партійний бунт.
Джерело: http://censor.net.ua/n263364