Як підійти до прийому нового «старого» співробітника
З боку здобувачів
Що ж чекає повернувся на колишнє місце роботи? Якщо співробітник звільнився спокійно, зберігши нормальні відносини з шефом, то можна і повернутися.
Причини можуть бути самі різні, і в деяких випадках навіть вдається повернутися на підвищення зарплати.
Коли умови, при яких відбулося звільнення, не змінилися: та ж оплата праці, той же графік роботи, ті ж люди - чи варто повертатися на колишнє місце? Якщо в організації майже повністю змінився колектив або керівництво, то можна повернутися на колишню посаду і, проявивши себе з хорошого боку, домогтися кращих результатів.
Немає сумнівів, запрошення на колишнє місце з підвищенням окладу та можливістю професійного росту варто того.
Як правильно звільнитися? Далеко не всіх фахівців колишні керівники запрошують повернутися. Така можливість є тільки у тих, хто при звільненні поводився дипломатично, подякувавши колишніх товаришів по службі і колегам за співпрацю та допомогу, за отримані знання і навички. Якщо при розставанні з колишніми товаришами по службі людина поводилася зухвало або образливо, навряд чи він отримає можливість повернутися в цю компанію. Важливо пам'ятати: для кар'єри має значення не тільки працевлаштування, а й звільнення.
для роботодавців
Коли не приймають «колишнього» співробітника назад? Прийом на роботу колишніх співробітників має певний ризик. Чи не буде він завтра знову шукати кращі умови і більш цікаві проекти? А може бути він просто має намір «перекантоваться», поки шукає більш підходяще місце? Або тішить себе бажанням тихенько, без особливої напруги доопрацювати до пенсії?
Робота в РоссііПортал по підбору персоналу в Російській Федерації Кар'єрист зазначає, що роботодавці найчастіше не приймають назад співробітника, який навмисно шкодив іміджу компанії або ображав керівників. Навіть не дивлячись на професійний рівень співробітника - така поведінка не типово.
Людина зі скандальними нахилами? Нехай працює в іншому місці, навіщо створювати напругу в команді. Малоефективний працівник також знизить загальний фон рівня досягнень співробітників.
Кого з нових «старих» приймати назад?
• Якщо співробітник звільнявся з метою просування по кар'єрних сходах, отримання нових знань, буде цілком розумно прийняти його знову, за умови, що раніше його робота вас повністю влаштовувала.
• Якщо людина з якихось причин не спрацювався або щось не вийшло в тому, іншому колективі, а у вас вакансія ще вільна, дозвольте йому знову спробувати свої сили у вашій організації. Такі співробітники будуть працювати з вдячністю і з більшою віддачею.
• Якщо компанія відкриває новий офіс в іншому місті, а колишній співробітник, який проживає там, може виконувати роботу в цьому відділенні. Вже навчений, знайомий з діяльністю і можливостями організації співробітник, швидше принесе користь компанії, ніж новачок.
За даними одного з опитувань тільки 4% російських громадян повернулися б на колишнє місце, а 21% не повернулися б «ні за які пряники».