Як не підхопити інфекцію напередодні свят?
Напередодні будь-яких великих національних свят панує суєта. Натовпи людей в магазинах змітають з полиць товар так, що продавці ледве встигають його завозити. Під час цієї суєти і з'являється ризик підхопити інфекцію або отруїтися продуктами харчування. Це відбувається тому, що власники магазинів фізично не встигають стежити за дотриманням санітарно-гігієнічних норм своїми співробітниками, а відвідувачі нехтують елементарними нормами гігієни.
У загальних словах, внутрішня кухня будь-якого підприємства торгує продуктами, харчування виглядає так:
1) Отримання продуктів від постачальника
2) Складування продуктів
3) Викладення в торговому залі
Ризик заразитися інфекційними захворюваннями з'являється на стадії викладки продуктів в торговому залі. Одна справа, коли перед вживанням продукт треба очистити, зняти упаковку або помити, наприклад яблука чи картоплю. Інша справа, коли продукти вже готові до вживання, наприклад: салати, випічка, кулінарія. До того ж, останні тенденції продажу салатів у великих торгових центрах починають сильно турбувати, так як їх продають на острівцях з вільним доступом в торговому залі. З одного боку це може здатися зручним, покупець сам накладає собі стільки салату, скільки захоче. А з іншого боку, вільний доступ означає, що підійти до острівця може будь-яка людина, у тому числі хворий, наприклад, туберкульоз.
Крім того, «салатні острівці» таять у собі ще одну небезпеку, про яку мало хто замислюється. Іноді щипці для салату випадають з рук відвідувачів, після чого їх піднімають з брудного підлоги і кладуть назад на острівець, поки ніхто не бачить.
Так що наступний відвідувач накладає салат щипцями, піднятими з підлоги.
Так що ж робити, щоб не підхопити інфекцію або не отруїлися продуктами харчування?
Уникати покупки салатів і кулінарії з острівців з вільним підступом. Краще купуйте їх в розфасованої і запечатаній тарі.
Рідше купувати готові салати або кулінарію. Іноді персонал магазинів ставиться вельми халатно до гігієни.
Звертати увагу на дотримання гігієнічних норм співробітниками магазинів. Якщо салати або кулінарію накладає в тару співробітник магазина через прилавок, то на його руках повинні бути надіті одноразові рукавички, а поруч з ним повинен бути умивальник з дозатором для рідкого мила і шкірного антисептика.
Дотримуватися особистої гігієни: частіше мити руки з милом або обробляти їх шкірним антисептиком.
Зупинимося трохи докладніше на пунктах №3 і №4, оскільки необхідно усвідомлювати повною мірою їх важливість.
Одноразові рукавички
Одноразові рукавички бувають поліетиленові, вінілові, нітрилові і латексні.
Зазвичай на підприємствах харчування використовую поліетиленові т.к. це найдешевший варіант з відповідною якістю. Одноразові рукавички з латексу, нітрилу і вінілу діляться на побутові і медичні. Парадокс полягає в тому, що побутові рукавички - це ті ж самі медичні, які виробляються на простішому обладнанні і з більш низьким контролем якості. Якщо співробітник відділу кулінарії працює без одноразових рукавичок, то варто уникати таких магазинів тому ризик підхопити кишкову паличку або інше захворювання вкрай високий.
Дозатори для мила та антисептика
Дозатори з рідким милом використовуються повсюдно, а ось дозатори для антисептика тільки починають з'являтися на підприємствах харчування. Необхідно розуміти наступні: мило лише прибирає видимі забруднення з рук, в той час як шкірний антисептик вбиває всі небезпечні мікроби. Тому при покупці кулінарії віддавайте переваги тим магазинам, де персонал використовує антисептик для рук.
Особиста гігієна
Тим частіше ви можете руки з милом, а краще дезінфіціруете їх шкірним антисептиком, тим краще для вашого здоров'я. Організм не набуває імунітет і не загартовується «від брудних рук», він лише стає слабкішим.
У висновку хотілося б відзначити, що ваше здоров'я у ваших руках, тому беріть себе і своїх близьких!