Вираз "класичне британську освіту" відомо, напевно, кожному. У людини, навіть далекого від цієї теми, англійські школи асоціюються з фундаментальної, аристократичним підготовкою дітей до дорослого життя. Насправді, цей образ не так вже далекий від істини. Щороку британські школи показують найвищий відсоток випускників, які поступили в найбільші світові університети - Оксфорд, Кембридж, Ітон. До слова, не тільки у Великобританії. Колишні англійські школярі з легкістю здають вступні іспити до університетів США, Голландії, Канади та інших країн.
Саме тому все більше українських сімей замислюється про те, щоб дати своїм дітям шкільну освіту в Англії.
В чому секрет? По-перше, всі класи - дуже маленькі. Часто в одному колективі вчаться тільки 10-12 учнів. Це дозволяє вчителям більше уваги приділяти кожній, знаходити особливий підхід і допомагати там, де учень стикається зі складнощами.
Другий важливий аспект - це вибір предметів. З 16 років всі школярі вибирають для вивчення предмети, які знадобляться їм у майбутньому. Куратори намагаються вберегти дітей від вибору дивних сполучень начебто образотворчого мистецтва та економіки. Замість цього підказують, що знання іноземних мов, біології та хімії буде ідеальним поєднанням для майбутнього лікаря.
Маленькі українці також відзначають, що вчителі зовсім по-іншому будують процес навчання. Вони більш демократичні, хоча й строгі, і намагаються дати дітям більше практики, ніж енциклопедичних знань. Учнів на уроках просять аналізувати отриману інформацію, розвивають уяву і допомагають зрозуміти, як отримані знання можна буде застосовувати в реальному житті.
Однак є й підводні камені навчання Англії. Наприклад, вартість. Кожен, хто розглядає для своїх дітей середню освіту за кордоном, зазначає, що англійські школи є одними з найдорожчих у світі. Що, в цілому, заслужено, адже після отримання такої сильної бази перед дітьми відкриваються безліч закритих раніше дверей.
Крім того, потрібно врахувати, що в топові, найсильніші школи чергу на вступ просто величезна! У деякі тільки для проходження співбесіди потрібно записуватися за 2, а то і 3 роки. Додатково потрібно добре підготувати дитину.
При надходженні враховують освіченість дітей, перевіряють їх рівень знань з шкільних предметів, і обов'язково - володіння англійською мовою.
Для батьків важливо також, щоб діти добре себе почували, особливо в перший час. Період адаптації у всіх протікає по різному. Він може залежати від відносин з однокласниками, з хлопцями в резиденції, і навіть від погоди!
Тут варто згадати, що іноземні учні живуть в кімнатах з такими ж іноземцями, але обов'язково - з інших держав. Таким чином, учням не залишається нічого іншого, окрім як вдосконалювати свою англійську навіть у побутових питаннях.