Оцінка своїх умінь на ринку праці
Людині, що прагне знайти хорошу роботу і вивчає свіжі вакансії, попередньо необхідно визначити свою вартість на ринку праці. Ціна фахівця залежить від:
Його умінь і навичок. Йдеться про конкретні талантах, які ви можете продемонструвати. Це може бути знання технології виробництва, вміння продавати товари і послуги, створювати програмне забезпечення і т.д.
Досвіду роботи. Людина, що здійснює пошук роботи, знайде її швидше, і буде отримувати високу зарплату, якщо добре знайомий з особливостями конкретної посади.
Особистих якостей: комунікабельності, старанності, ініціативності.
Специфіки професії. Оцінюючи себе, важливо розуміти, наскільки затребувана ваша спеціалізація.
Рекомендації по адекватній оцінці
Переглядаючи вакансії від прямих роботодавців, вивчіть кілька десятків пропозицій, в яких детально описані вимоги до претендентів. Випишіть їх на окремий аркуш паперу, після чого оцініть себе, звіряючись з отриманим списком. Подумайте, в чому ви сильні, а в яких напрямках маєте недостатній багаж знань.
Перш ніж йти на співбесіду і озвучувати бажаний рівень оплати праці, знайдіть в інтернеті статистику зарплат по вашій спеціальності. Її можна використовувати в якості відправної точки при переговорах з роботодавцем. Формули для обчислення точного розміру зарплати не існує, а тому орієнтуйтеся на середньостатистичні дані.
Ви хочете не просто знайти роботу, а й набити собі ціну? Тоді можете спробувати підняти планку зарплати, але будьте готові обґрунтувати свої фінансові очікування і приділіть максимум уваги презентації своїх навичок.
Будьте обережні: високі вимоги можуть злякати роботодавця. Рекрутери вважають вимогливих здобувачів занадто амбітними і недостатньо досвідченими.
На замітку фахівцям
Якщо у вас є досвід роботи, що перевищує 1 рік, тоді ви маєте всі підстави для того, щоб, ведучи переговори з роботодавцем, на 5 - 10% підвищити рівень бажаної зарплати (по відношенню до середньоринкової). У разі якщо ви є перспективним професіоналом і знаєте, що роботодавець має потребу в вас, можете до своєї середньоринковою ціною додати 15 -25%.
Важлива інформація для людей без досвіду роботи
Людям, для яких очікувана робота за фахом буде першою, не доводиться розраховувати на високу зарплату. Початківцю фахівця варто погоджуватися на всі умови роботодавця. Так у нього з'явиться шанс отримати бажаний досвід і в майбутньому піднятися по кар'єрних сходах.
Якщо вас запросила на співбесіду компанія мрії, а досвіду роботи у вас немає, можете озвучити бажаний рівень зарплати за такою формулою: середня ринкова оплата праці мінус 10 - 15%. Згодом, проявивши себе, ви напевно отримаєте надбавку до зарплати.
Вакансії, які передбачають кар'єрне зростання, надбавки і стимулюючі виплати, ви можете знайти за посиланням http://ru.jobsora.com/org/government в розділі "державні організації".