Сьогодні , 21 жовтня , в Україну прибуває моніторингова місія Європарламенту у складі Пета Кокса та Олександра Кваснєвського , які мають намір провести переговори з українським керівництвом і Юлією Тимошенко.
За неофіційною інформацією вони нібито будуть вмовляти екс -прем'єра на виїзд на лікування в Німеччині шляхом переривання терміну ув'язнення (як і пропонує українська влада- ред.) .
Відповідний закон про " тюремних канікулах " можуть прийняти на найближчому пленарному тижні .
Однак , її соратники вже заявили , що Тимошенко відмовиться їхати на лікування за кордон на тюремні канікули ( тобто без помилування - ред.) .
"У влади одна мета - не дати Тимошенко помилування , щоб вона залишалася ув'язненої , і транспортувати її до Німеччини на лікування в кайданах. На таких умовах , на мою думку , вона відмовиться їхати на лікування" , - заявила нардеп від "Батьківщини " Олександра Кужель . У той же ремя інші нардепи від "Батьківщини " кажуть , що все вирішувати буде Тимошенко.
Для неї більш прийнятний варіант - помилування , коли вона стає вільною людиною і після лікування в Німеччині може в будь-який момент повернутися в Україну . При перериванні ж терміну вона після повернення на Батьківщину знову відправляється на закінчення .
Тим часом , відмовившись від лікування через " тюремні канікули" , вона зробить подарунок влади: Президент тоді зможе сказати Європі - депутати прийняли закон , я його підписав , але от сама пацієнтка не хоче їхати . У такому випадку шанси на підписання Угоди з ЄС без звільнення Тимошенко різко зростуть.
Принаймні , віце -президент Європарламенту Яцек Протасевич вже закликав українську опозицію прийняти пропозицію про тюремні канікулах , давши зрозуміти тим самим , що Євросоюз не буде вітати відмову екс - прем'єра та її соратників скористатися цим шансом на лікування.
"Міністр закордонних справ однієї з країн ЄС не так давно в приватній бесіді сказав , що Угода з Україною ЄС підпише , навіть якщо Тимошенко сидітиме у в'язниці , - сказало джерело в українських дипколах . - Занадто високі геополітичні ставки і великий економічний інтерес до українського ринку . Але це буде для Європи ситуацією втрати обличчя .
Але якщо Тимошенко відмовиться їхати сама , то ситуації втрати обличчя не буде, і українська влада збереже хороші відносини з ЄС ".
Політолог Вадим Карасьов прогнозує , що Кокс і Кваснєвський приїдуть , щоб переконати Тимошенко погодитися на тюремні канікули. "Янукович і Тимошенко зараз виставили свої завищені вимоги. Завдання переговірників - знайти компроміс. Янукович не піде на помилування , Тимошенко - проти статусу засудженої при перетині кордону і в Європі.
Думаю , що Кокс і Кваснєвський будуть рекомендувати опозиції таки проголосувати за закон про тюремних канікулах , але зробити його максимально комфортним для Тимошенко " , - говорить Карасьов.
За словами регіонала Володимир Олійника, у Раді обговорюють варіант тюремних канікул в наступному варіанті: "Рішення про переривання терміну буде приймати суд , в який можуть звернутися як сам засуджений , так і його представники на підставі медичних документів і рекомендацій лікарів. Суд приймає рішення , встановивши термін - рік , два - для лікування за кордоном . Засуджена особа звільняється за рішенням суду , після чого самостійно , без супроводу конвою і без наручників , а також за свій рахунок їде лікуватися в ту країну , з якою в України є двосторонній договір про правову підтримку (таких чимало ) . Приймаюча країна виписує візу , а також бере на себе деякі зобов'язання. Наприклад , якщо засуджений відмовляється від лікування , наш суд скасовує своє рішення , і вступає в дію механізм депортації . Приймаюча країна розшукує засудженого через Інтерпол , затримує і повертає . Якщо засуджений не порушує правового розпорядку за кордоном , після повернення суд вирішує , зараховувати чи час, проведений за кордоном " , підкреслює депутат.
Як відомо, 17 жовтня Президент Віктор Янукович сказав , що політичними партіями в парламенті вже підготовлено законопроект , який дозволить ухвалити рішення про можливість лікування екс -прем'єра Юлії Тимошенко за кордоном - зараз документ узгоджується з експертами.