ua en ru

Особливості та специфіка наливних підлог

Особливості та специфіка наливних підлог

Наливні підлоги є одним з найбільш популярних видів покриття двадцять першого століття. Який же склад наливних підлог? У чому особливість заливки? Яка сфера застосування? На ці та ряд інших питань дає відповіді стаття.

Оздоблення статей - це обов'язковий етап капітального ремонту квартири, тому залишати його без уваги ніяк не можна. Рано чи пізно доводиться вирішувати, яким покритті віддати перевагу. Так, одним з найбільш оптимальних варіантів сьогодні є наливні підлоги. Використання даної технології - це відмінна можливість отримати по-справжньому рівний і міцний підлогу. Поговоримо ж докладніше про особливості даного покриття.

На сьогоднішній день наливні підлоги виробляються з цілого ряду матеріалів, але основними компонентами покриття є основа, полімерні добавки і, звичайно, мінеральний наповнювач. Необхідно враховувати, що кожен склад може мати свої відмінні риси, але технологія нанесення рідко коли відрізняється. Сенс зводиться до того, що розчин розливається по поверхні і акуратно розрівнюється.

У сучасних наливних підлогах в якості основи можуть використовуватися полімерні матеріали, гіпс або цементний розчин. Але, як показує практика, найбільш надійними на сьогоднішній день вважаються гіпсові суміші. За ціною вони трохи дорожче, але зате їх переваги обов'язково проявляються в процесі експлуатації.

Гіпс - екологічно чистий і якісний матеріал, до переваг якого можна віднести можливість укріпляти настільки, наскільки це необхідно. Ще один незаперечний плюс - відсутність будь-якої пилу і відмінне вологопоглинання і вологовиділення, що в побутових умовах є дуже важливою властивістю.

Де застосувати таку підлогу?

Від якості і типу мінеральних наповнювачів безпосередньо залежить товщина підлоги в цілому. Якщо покриття не дуже рівне, то можна застосовувати наповнювачі, в складі яких містяться грубозернисті фракції. Їх перевагою є досить товстий шар (до 100 мм).

Якщо ж для виробництва наливних підлог використовувалися дрібнофракційних склади, то можна розраховувати на отримання більш тонкого шару, товщина якого не перевищує 10 мм. Але застосування такого складу є виправданим для вже вирівняних поверхонь. При цьому зверху можна стелити навіть тонкі матеріали, такі як лінолеум або коркове покриття. Якщо ж необхідність в ідеально рівній поверхні немає, то фінішні склади можна виключити зовсім, що зробить загальну вартість статі більш дешевою.

Що стосується полімерних добавок, то їх основне призначення полягає в доданні еластичності і міцності наливним полам. Крім цього, наявність різних «присадок» гарантує кращу адгезію складу до самої поверхні.

процес заливки

Як тільки підстава підготовлена, можна виробляти заливку підлоги. При цьому бажано, щоб всі існуючі тріщини були надійно зашпакльовували. Крім цього, з поверхні обов'язково забирається зайвий сміття або пісок. Після повного очищення від непотрібних елементів всієї поверхні, остання повинна бути добре прогрунтована. Зробити це можна за допомогою розпилювача (так буде значно швидше) або звичайної кисті.

Щоб приготувати склад, суміш необхідно засипати в воду в рекомендованої пропорції. У разі порушення рекомендацій і відсутності нормальної плинності міцність статі буде недостатньою. Щоб прискорити процес можна перемішувати складу дрилем, на яку встановлюється спеціальна насадка.

Підготовлена ​​суміш повинна виливатися на підлогу і розрівнюватися за допомогою спеціального інструменту. При цьому найкраще використовувати голчастий валик, який дозволить прибрати повітряні бульбашки, що утворилися в момент монтажу.

По закінченню робіт необхідно підтримувати в приміщенні однакову температуру і захищати його від протягів, які згубно впливають на нове покриття. Підлоги будуть готові до експлуатації вже через сім-десять днів.

Сфера використання

Сьогодні наливні підлоги дуже затребувані, як в житлових, так і в промислових приміщеннях. З їх допомогою можна реалізувати найрізноманітніші задуми, наприклад, під прозорими наливними підлогами можна розмістити різні малюнки, фігурки, логотипи і т.п.

Стаття надана будівельним магазином EKCO www.ekco.com.ua Все просто. Коли знаєш як!