ua en ru

Особливості початку ремонту квартири: правила та поради

Для багатьох ремонт квартири - це спосіб почати життя з чистого аркуша. Деякі люди оновлюють інтер'єр вже наявної житлоплощі, інші - купують приміщення для проживання в новобудовах або, як то кажуть, на вторинному ринку нерухомості. У будь-якому випадку кожному власнику приватної власності доводиться вирішувати, з чого почати ремонт квартири. Наша стаття допоможе розібратися в цьому питанні.

Нюанси підготовчого етапу

Облаштуванням квартири найкраще починати займатися в кінці весни. Цей період року відрізняється не тільки теплою погодою, а й можливістю без проблем запросити в разі необхідності фахівців для виконання тієї чи іншої роботи, так як до кінця сезону найняти професійних майстрів набагато складніше, тому що вони всі будуть зайняті.

Ще перед початком ремонту і для того щоб в ньому не розчаруватися, коли він буде закінчений, потрібно виконати наступне:

Визначити місця розміщення меблів. Це потрібно відобразити на ватмані з дотриманням хоча б приблизних розмірів і пропорцій або можна скористатися спеціальними комп'ютерними програмами.

Визначитися, що буде перероблено в квартирі. В результаті стане зрозуміло, який обсяг робіт належить виконати. Всі процеси також потрібно відобразити на папері. На цьому етапі обов'язково слід не забути про розташування необхідних розеток.

Скласти кошторис. Вона дозволить уникнути незапланованих витрат. Для складання цього фінансового документа потрібно виміряти площа поверхонь, які підлягають ремонту. Ще знадобиться уточнити вартість матеріалу за 1 кв. метр, що вимагається для їх обробки. Перемноживши ці дані і склавши результати, стане відома підсумкова вартість ремонту квартири.

Порада! При складанні кошторисів обов'язково потрібно враховувати чорнові та витратні матеріали з запасом приблизно в 10%. Ще необхідно не забути про послуги професійних майстрів, допомога яких знадобиться, наприклад, при монтажі пластикових вікон. Такі роботи коштують приблизно 118 грн / м2.

Підготувати весь необхідний інструмент. Його кількість залежить від масштабу запланованих змін.

Продумати черговість ремонту квартири. Іншими словами, де його слід почати, продовжити і завершити.

Після вирішення всіх нюансів, пов'язаних з підготовкою до ремонту, можна купити необхідний матеріал або розпланувати його надходження на об'єкт окремими партіями, щоб не захаращувати вільний простір.

Приступаємо до ремонту

На цьому етапі давайте визначимося, з чого почати ремонт квартири самостійно. Тут все навіть дуже просто. Для ремонту потрібно вільний простір. Тому з приміщення необхідно винести всі меблі. У випадку з однокімнатною квартирою доведеться звільняти окремі ділянки житлової площі.

Порада! Незважаючи на те, що в кімнаті скоро буде багато бруду її потрібно підмести або використовувати для прибирання пилосос, а також вимити приміщення від пилу.

Далі, можна приступати до «брудних» робіт, в число яких входить:

установка дверних і віконних конструкцій, включаючи укоси;

видалення старих шпалер;

ліквідація підлогового покриття;

шпаклювання стін і стелі;

монтаж нових трубопроводів;

установка батарей;

заливка підстави підлоги (виконується, якщо поверхня має великий ухил, западини і інші вади).

Вирівнювання стін за допомогою шпаклівки доводиться здійснювати практично завжди. Переконатися в такої необхідності можна за допомогою рівною рейки або правила, що використовується під час застосування штукатурки на дуже нерівних поверхнях. Залежно від вихідного стану стін використовується відповідний матеріал. Це може бути не тільки штукатурка і шпаклівка, а й популярний гіпсокартон, що фіксується за допомогою профілів і саморізів або спеціального клею. Щоб отримати необхідну суміш з сухої речовини його потрібно розвести водою в пропорціях, зазначених на упаковці. Наприклад, на 3 кг деяких штукатурок потрібно додати 1,95 літра води.

Під час ремонту стелі часто застосовується шпаклівка. Після її висихання вона покривається водоемульсійною фарбою. Незважаючи на популярність таких матеріалів, швидше перетворити цю поверхню вдасться, якщо встановити натяжна стеля. Сьогодні його собі дозволити може практично кожен власник квартири.

Примітка! Вартість натяжної стелі разом з монтажем становить від 170 UAH.

Після завершення «брудних робіт» виконується обробка стін. Для цього можна використовувати традиційний матеріал - шпалери. Взагалі-то, сьогодні є багато альтернативи їм. Це може бути декоративна штукатурка або штучний камінь. На вибір конкретного матеріалу впливають фінансові можливості власника квартири. Якщо використовуються шпалери, то потрібно знати, що деякі марки виробів з вінілу можуть довго і сильно пахнути. Ще рекомендується враховувати м'якість цього оздоблювального матеріалу, так як високий такий показник сприяє легкому його пошкодження при наклеюванні.

Порада! Краще купувати метрові шпалери, ніж вироби з шириною 500 мм, так як вони дозволять швидше закінчити ремонт.

Особливості ремонту кухні, ванної та туалету