ua en ru

Основні правила поклейки шпалер

Основні правила поклейки шпалер

Як правильно клеїти шпалери

У процесі ремонту багатьох людей починає цікавити питання, як правильно клеїти шпалери, які краще вибрати.

Однозначної відповіді на це питання ніхто не дасть. У кожного майстра є свої секрети, які краще було б побачити на власні очі. Якщо є така можливість - для ознайомлення варто подивитися відео-інструкцію.

Що ж стосується вибору матеріалу, купити шпалери в Дніпропетровську можна в нашому магазині, де вони представлені в асортименті різного типу і кольорової палітри:

акрилові,
вінілові,
дуплексні,
миються,
текстильні,
на флізеліновій основі,
на паперовій основі,

а також моделі під фарбування, на стіну і на стелю, звичайного розміру і метрові.

Робіть ремонт разом з нами - радуйте себе і близьких приємними моментами!

Як клеїти паперові шпалери правильно

Поклейка шпалер тільки здається дуже складним завданням. Головне - правильно до неї підійти і виконувати все за планом.

Перший крок - підготовка приміщення. Тобто, необхідно винести всі зайві предмети і звільнити простір для рулонів. Далі добре було б перевірити наявність малюнка і правильності його стикування. Стіни і стеля упорядковуються заздалегідь: вирівнюються, грунтуються, підсихають.

Готуємо інструмент: ніж, валик або пензель для клею і ганчірку для видалення надлишків. Знімаємо вимикачі, розетки і приступаємо до справи.

Вимірявши висоту стіни (довжину стелі), відрізаємо смужку, наносимо на неї, а при необхідності і на стіну (дивіться інструкцію), шар клею і обережно розгладжуємо полотно, прибираючи надлишки повітря і клею чистої м'якої ганчіркою. Наступні полотна наносяться просто стик в стик, або ж з урахуванням малюнка.

Пам'ятайте, що в кімнаті, де йде ремонт, не повинно бути протягу. Не відкривайте вікна, поки клей повністю не схопиться.

Як клеїти шпалери на стелю

Поклейка шпалер на стелю практично не відрізняється від настінної, хіба що трохи незручністю, так як потрібно перебувати певний відрізок часу з піднятими вгору руками і головою. Особливості ж полягають в наклеюванні матеріалу в кутах і навколо світильника.

У кутах папір необхідно дуже акуратно втиснути тупим предметом і поставити олівцем мітку, яка буде вказувати на точне розташування кута. Після чого невелику ділянку полотна акуратно відокремлюємо і вирізаємо зайвий ділянку, який, якщо його залишити, буде стовбурчитися. Це слід робити швидко і акуратно. Потім відшарувалися матеріал пригладжує назад.

Навколо люстри шпалери можна приклеїти двома способами. Навпаки неї можна рівно розрізати полотно на необхідну відстань і прорізати коло для розетки. Але, цей варіант має і свої мінуси, так як ідеально вирізати коло необхідного розміру мало хто зможе. Та й надріз навпроти може залишитися помітний. Тому, більш ефективним буде такий варіант. Попередньо потрібно зняти світильник зі стелі. На паперовому полотні в певному місці зробити надріз для дроту (необхідно точно виміряти де) і наклеїти смугу. Після цього слід обрізати папір так, щоб короб світильника, після зворотної установки, повністю приховував вирізаний ділянку.

Як клеїти шпалери в кутах

Для того, щоб поклеїти внутрішній кут, варто знати, що ціле шпалерне полотно тут не варто наносити на увазі його можливої ​​кривизни і щоб уникнути складок або відхилень. Найкраще відміряти вгорі і внизу стіни відстань від кута до попередньої смуги і приплюсувати до нього 1,5 см, після чого відрізати необхідну ширину і приклеїти на стіну. Щоб папір краще пристала в кутку, варто по ній акуратно провести невеликим тупим предметом. А потім ножем по лінійці акуратно обрізати залишки і притиснути краю.

При поклейке ж зовнішнього кута проробляється все те ж саме, тільки смугу краще збільшити до 2,5 см і потім відрізати і наклеїти, загинаючи папір на зворотний кут. Якщо він ідеально прямий - залишки клеются встик. В іншому ж випадку залишки все так само акуратно видаляються за допомогою ножа і лінійки.

Як клеїти шпалери на гіпсокартон

В останні роки гіпсокартонні конструкції дуже часто використовуються під час ремонту. Їх поверхня рівна, гладка. Але, чи можна на неї, без попередньої обробки, клеїти шпалери?

Звичайно ж, цього робити не варто. Даний матеріал досить швидко вбирає рідину, в тому числі і з клею, і є варіант, що ви просто не встигнете ідеально розправити полотно. А вже зняти його, в разі нового ремонту, буде ще складніше без руйнування даного матеріалу. До того ж, при використанні тонких і світлих шпалер буде занадто явною різниця між зашпаклювати швами гіпсокартону і слідами від саморізів з основними його полотнами.

Вже краще один раз не полінуватися і зробити все за технологією, прошпакльовані і прогрунтовав поверхню, ніж повторно витрачати час, гроші і сили на виправлення своїх же помилок.

Чи можна клеїти шпалери на шпалери? Якщо вам ліньки знімати старе покриття і ви задалися питанням, а чи можна поклеїти нові шпалери, не видаляючи старих, то однозначну відповідь фахівців - ні, краще цього не робити. Нижній шар (тобто стики, малюнок) може просвічуватися і псувати весь зовнішній вигляд. Крім того, вони можуть через час відшаруватися від стіни, а виправляти похибки завжди проблематичніше, ніж зробити щось з нуля.

Чи можна клеїти шпалери на фарбу

На дане питання однозначної відповіді немає. Одні фахівці вважають, що шар будь-якої фарби необхідно обов'язково зняти, так як вона не вбирає клей і матеріал не пристане. Інші ж, навпаки, говорять, що якщо немає іншого виходу - все можливо, просто потрібно все заздалегідь і ретельно підготувати. Спочатку визначити, який саме фарбою пофарбована стіна, а потім вже приступати до роботи.

Добре ляжуть полотна на водоемульсійну фарбу або клейову. Але спочатку варто ретельно зачистити наявні відшаровуються ділянки, потім зашпаклювати їх і ретельно покрити стіни грунтовкою.

Трохи складніше йдуть справи з фарбами, які утворюють влагонепроницаемую гладку плівку (вологостійкі латексні, олійні фарби, алкідні і пентафлевие емалі).

Їх краще було б повністю видалити. Але, можливий ще один варіант - зачистити поверхню за допомогою наждачного паперу до гарної шорсткою поверхні, після чого покрити ґрунтовкою.

Говорячи про фарбу, варто торкнутися і такий вид покриття, як побілка. Якщо вона стара і пожовкла, частково обсипається - буде краще її повністю видалити.

Для цього змочуйте стіни з пульверизатора теплою водою і через 10-15 хвилин акуратно знімайте побілку шпателем. Тонкий шар можна просто змити ганчіркою або губкою. Всі нерівності також виправляються шпаклівкою, а потім наноситься грунтовка.

Але, якщо побілка виглядає ідеально, має тонкий шар, можна просто для поліпшення зв'язки поверхню прогрунтувати два рази через певний проміжок часу і закріпити результат слабким розчином клею.