Як не помилитися при виборі депозиту?
Припустимо, у вас з'явилася певна сума грошей, яку ви не плануєте витрачати найближчим часом. Що ви будете робити з цими грошима? Заховаєте під матрац? Заховаєте в банківському сейфі? А може краще дати їм попрацювати і приносити вам дохід? Одним з найбільш безпечних і надійних способів збереження і примноження заощаджень є банківський депозит. Але як в сьогоднішньому океані депозитних пропозицій знайти оптимальне? Є 5 простих порад, завдяки яким ви без зусиль знайдете оптимальний депозит.
Виберіть банк
Це найголовніша складова, особливо в кризовий час, коли мало не кожен місяць в новинах з'являється інформація про банкрутство чергового фінансової установи. Однак і в такій ситуації відмовлятися від банківського депозиту не варто. Справа в тому, що існує дві групи банків, які менше за інших схильні до ризику розорення. До першої групи належать держбанки, які держава 100-відсотково підтримає бюджетними коштами. Другу групу складають дочірні установи великих закордонних груп, які активно підтримуються приватним іноземним капіталом. Одним з найбільш надійних банків останньої групи є Idea Bank. Детальніше дізнатися про нього ви можете на www.ideabank.ua.
У якій валюті краще розмістити депозит?
Тут ви повинні визначитися, на що ви в майбутньому підуть гроші. Якщо ви плануєте придбати, наприклад, квартиру, авто, то краще збирати в валюті, оскільки в нашій державі великі угоди прив'язуються саме до «умовних одиниць». З огляду на що відбулася в останні кілька років девальвацію української гривні, ніхто не зможе спрогнозувати, скільки буде коштувати той же автомобіль в гривнях в майбутньому. З тієї ж причини не варто робити довгостроковий вклад у гривні, оскільки не мала ймовірність, що ваші гроші будуть «з'їдені» інфляцією.
Визначте термін вкладу
Сьогодні банки пропонують депозитні продукти на найрізноманітніші терміни. Вибираючи термін, вирішите, коли вам будуть потрібні гроші. Що гучніше термін, тим вище будуть відсотки. Однак враховуйте і те, що якщо гроші раптово знадобляться вам, то весь дохід буде втрачено.
Виберіть тип депозиту
Якщо ви 100-відсотково не будете нічого знімати, то краще виберіть вклад «класичний», що передбачає найбільш високі ставки. Тим, хто планує збільшувати суму вкладу підійде депозит з поповненням. Якщо плануєте користуватися одержуваних від вкладу доходом, то виберіть варіант з помісячним зняттям відсотків.
Знайдіть оптимальні ставки
Врахувавши всі попередні рекомендації, ви істотно звузите коло пошуку відповідного шляху. Все що вам тепер залишається - вибрати з оптимальних варіантів той, де пропонується найвища ставка за відсотками.