Оформлення дозволу на імміграцію і постійного виду на проживання
Тим, хто переїхав в Україну, буде дуже важливо отримати тут постійний вид на проживання. Цей документ дає право перебувати в Україні без тимчасових обмежень, і тільки після його оформлення можна просити про отримання громадянства. Постійна посвідка дає своєму власникові майже ті ж права, які має громадянин, за винятком права голосувати, займати політичні посади і служити в армії.
Процедура оформлення посвідки на постійне проживання непроста. Якщо ви не маєте досвіду у вирішенні юридичних питань, погано володієте українською мовою або просто хочете зберегти час і сили, вам варто звернутися за допомогою до професійних юристів. Свої послуги вам пропонує компанія «Бачинський, Коломієць і партнери». Ми з радістю допоможемо вам оформити всі необхідні документи.
Підстави для отримання посвідки на проживання в Україні
Багато хто думає, що постійний вид іноземець отримує, проживши в Україні понад п'ять років. Однак це не так. Постійна посвідка видається тим, хто отримав дозвіл на імміграцію і прибув в Україну для постійного проживання. Час, що минув в країні до цього, в більшості випадків не має значення. Крім того, постійний вид на проживання можуть отримати українці, які відмовилися від громадянства.
Як отримати посвідку на проживання
Якщо ви вирішили отримати посвідку на проживання, для початку, вам потрібно буде зібрати деякі документи. Ось їх список:
Паспорт, або інший документ, що посвідчує особу та його копія;
Копія рішення про надання вам дозволу на імміграцію;
Квитанції про те, що ви оплатили послугу і мита;
Чотири фотографії, розміром 3,5 на 4,5 см;
Довідка про видачу ідентифікаційного коду (при наявності);
Переклад всіх документів на українську мову (якщо треба).
Громадянам деяких країн для того, щоб отримати постійний вид, потрібна довгострокова віза. Якщо це стосується вас, додайте до документів копію такої візи.
Отримувати постійний вид на проживання слід, поки діє ваше дозвіл на імміграцію. Зазвичай його видають на рік.
Після того, як ви зберете всі потрібні документи, вам слід написати заяву. Робити це потрібно дуже уважно, адже якщо ви допустите помилку, вам можуть відмовити у видачі посвідки на тимчасове проживання, і ви будете змушені подавати документи на нього ще раз.
Документи і заява вам потрібно буде особисто віднести в ГМС за місцем проживання. Розглядати ваша справа будуть сім днів. Якщо ви все зробили правильно, після цього, ви зможете отримати постійний вид.
Як отримати дозвіл на імміграцію в Україну
Дозвіл на імміграцію - це специфічний документ, який повинен отримати кожен, хто хоче переїхати в Україну. Саме цей документ дає право надалі оформити посвідку на проживання.
Щорічно український уряд визначає квоту імміграції. У неї входить деяка кількість людей, що належать до певних груп. Однак існують і категорії осіб, які можуть отримати дозвіл на імміграцію поза цієї квоти.
В останні роки іммігрантів в Україні стає все більше. Це пояснюється різними причинами, в тому числі економічними і політичними. Уряд дає можливість іноземцям ставати громадянами України, переїжджати сюди на постійне місце проживання, працювати і вчитися.
Люди, що входять до квоти імміграції
Кабінет міністрів щорічно визначає квоту імміграції. У цю квоту завжди входять ті ж категорії, проте кількість людей в них може варіюватися. Ось список категорій осіб, що входять в цю квоту:
Люди, які займаються розвитком культури і науки і можуть бути корисними для України в цих областях;
Висококваліфіковані професіонали, які можуть принести користь України в сферах своєї діяльності;
Особи, які вклали в українську економіку понад сто тисяч американських доларів;
Люди, які знаходяться в близькій спорідненості (діти, батьки, бабусі, дідусі, брати і сестри) з громадянами України;
Колишні громадяни України;
Батьки, подружжя і неповнолітні діти тих, хто вже отримав дозвіл на імміграцію в Україну;
Особи, які стали жертвами торгівлі людьми (через три роки, після того, як буде встановлено цей статус);
Біженці (після того, як проживуть в Україні три роки).
Люди, які можуть отримати дозвіл, поза квотою імміграції
Деякі особливі категорії людей мають право на те, щоб отримати дозвіл на імміграцію поза квотою, яку встановила українська влада. Ось список цих категорій:
Люди, які перебувають у шлюбі з громадянами України довше двох років;
Батьки і діти українських громадян;
Люди, які мають право на громадянство за територіальним походженням;
Люди, яких з громадянами України пов'язує опікунство чи піклування;
Люди, чий переїзд в Україну є державно важливою;
Закордонні українці, а також їхні чоловіки, дружини і діти, якщо вони в'їжджають разом.
Всі категорії людей, перераховані в цих двох пунктах, можуть отримати дозвіл на імміграцію і переїхати в Україну на постійне місце проживання.
Що потрібно зробити, щоб отримати дозвіл на імміграцію в Україну
Якщо ви визначили, що маєте право отримати дозвіл на імміграцію, та хочете їм скористатися, вам потрібно буде здійснити кілька кроків. Першим завданням для вас стане збір всіх необхідних паперів. Ось їх список:
Копія вашого паспорта, перекладена на українську мову і завірена нотаріусом;
Три фотографії;
Інформація про місце вашого проживання;
Заява на отримання дозволу на імміграцію;
Документ, який доводить, що ви ставитеся до однієї з перерахованих категорій;
Інформація про склад вашої сім'ї (її також потрібно перекласти українською і запевнити переклад нотаріально);
Довідка про те, що у вас немає певних законом хвороб, а також залежностей (алкоголізму, токсикоманії, наркоманії та ін.);
Довідки про те, що у вас немає судимостей.
Як і у випадку з видом на проживання, важливо, щоб всі документи були правильно оформлені, а заява написана без помилок.
Після того, як ви зберете документи, подайте їх в ГМС. Зазвичай це роблять особисто, але ви можете скористатися послугами представника, або відправити паперу поштою. Дітям і недієздатним громадянам дозвіл на імміграцію оформляють батьки або опікуни. Заява в ГМС розглядають протягом року.
Ви можете оформити дозвіл на імміграцію і перебуваючи за кордоном, через консульство або дипломатичну установу.
Деякі тонкощі, що стосуються постійного виду
Якщо один з батьків збирається приїхати в Україну з дитиною, то це можливо тільки при наявності письмового дозволу другого з батьків або рішення суду.
Постійна посвідка дає право постійно жити в Україні, але не зобов'язує до цього. Крім права на проживання, вид дає ще кілька переваг. По-перше, отримавши його, ви зможете спростити імміграцію для своєї сім'ї, по-друге, протягом півроку у вас буде можливість привезти сюди свої речі, які не виплачуючи мито.
Як швидко і просто отримати дозвіл на імміграцію і вид на проживання
Процедури, через які потрібно пройти, отримуючи дозвіл на проживання і дозвіл на імміграцію, досить складні, особливо для іноземця, погано знає українську мову і місцеві закони. Крім того, це забирає багато часу. Тому найкращим рішенням буде звернутися до фахівців.
Адвокатське об'єднання «Бачинський, Коломієць і партнери» пропонує вам свої послуги. У нас працюють висококласні кваліфіковані юристи, які з радістю допоможуть вам отримати всі необхідні папери.