Ще 11 листопада 2013 все йшло за планом. Департамент ідеологічного та комунікаційного забезпечення Партії регіонів розсилав усім представникам влади євроінтеграційні тези (є в розпорядженні " Репортера " ) : "зроблені остаточні кроки на шляху України до виконання всіх обов'язків перед ЄС. Україна готова до підписання договору про асоціацію" . Також рекомендували говорити , що " через дії Росії (торгова і митна " війна " Росії з Україною - " Репортер " ) - виборці ПР на Сході та Півдні країни ризикують втратити роботу".
Однак незабаром все пішло по іншому. 21 листопада 2013 Кабмін на чолі c прем'єр -міністром Миколою Азаровим поставив асоціацію з ЄС в режим очікування , озвучивши офицально причину : " європартнери відмовилися дати гарантії фінансово- економічної допомоги".
І вже 22 листопада 2013 Департамент ідеологічного та комунікаційного забезпечення Партії Регіонів розсилала членам фракції Партії регіонів зовсім інші тези , з темою листа Євроінтеграція STAND - BY (англ. " зупинка " - " Репортер" ) - Діалог з Росією - Захист націнтереси .
У них сказано наступне: " Проблеми в торговельних відносинах з РФ , що з'явилися в серпні 2013 р., призвели до втрат до 40 млрд дол США та щомісячної втрати українськими підприємствами 20 тисяч робочих місць. В центральні органи Партії Регіонів надходять листи від керівників , працівників підприємств , в яких містяться прохання не допустити погіршення відносин з РФ і зберегти робочі місця. "
Як переконався "Репортер" нову інформаційну доктрину регіонали прийняли без застережень. Того ж дня , в кулуарах парламенту " Репортер " зустрів Олександра Єфремова , голову фракції Партії Регіонів.
" Керівники підприємств б'ють тривогу. І ми не можемо допустити втрати робочих місць" , - відчеканив Єфремов. - У зриві Асоціації ніхто не винен . Ми просто взяли перепочинок.
Про яку перепочинку йде мова стає зрозуміло все з тих же тез . У них йшлося , що Україна просила про відновлення співпраці з МВФ і що на модернізацію економіки під євростандарти потрібно не менше 160 млрд. доларів.
Дійсно , переговори з представниками МВФ і ЄС йшли важко : станом на листопад 2013 вдалося домовитися тільки про 1 млрд. євро. По іншим грошам були лише розмови , причому переговорна ланцюжок складалася з численних єврочиновників . Але українському уряду чекати ніколи : гроші українській економіці необхідні зараз .
Відразу кілька джерел з оточення президента , розповіли " Репортеру " про те , що ключові переговори Януковича з Путіним були проведені 9 листопада 2013 . Дійсно , українському президенту простіше домовиться з Росією , адже тут всі ключові рішення на відміну від Європи і США , приймаються однією людиною.
Що насправді означає призупинення переговорів по Асоціації України з ЄС - розворот у бік Митного союзу або вичікувальну паузу , після якої ми знову повернемося до Угоди - покаже час.
Адже незважаючи на те , що єврокомісар Штефан Фюле оголосив про скасування офіційного візиту в Україну якраз після заяви Кабміну , вже через деякий час він повідомив журналістам у Брюсселі про те , що Договір СА може бути підписаний у будь-який час , в тому числі і на саміті Україна - ЄС , який за попередніми даними може відбутися наприкінці зими - початку весни 2014 року.
Поки ясно одне: Янукович опинився перед вибором : з одного боку угоду про асоціації з Європою - це мрія середнього класу України , який зараз виходить на евромайдани . З іншого боку - виконавши мрію одних , Янукович може зіткнутися з голодною реальністю інших , а саме зупинкою промислових підприємств , на модернізацію яких не вдається отримати гроші від Європи. І в останньому випадку , Януковичу і його команді довелося б столкунуться вже не з романтичним , а з голодним майданом .
Поки Янукович продовжує переговори. І з Заходом , і з Росією.