Перша сесія Верховної Ради VII скликання закрита і депутати розійшлися. Навіть бувалі парламентарії отримали масу вражень, і це незважаючи на те, що під куполом збиралися всього 6 разів, пише "Комсомольская правда" в Украине". "Міряти роботу засіданнями - все одно, що роботу хірурга оцінювати за кількістю операцій, а не людей, які після них вижили", - філософськи зазначив молодий регіонал Микола Левченко. "Важливо, що працювали ефективно, принаймні до Нового року. А що бійки були, так у нас парламент ще молодий. Англійському - 700 років, і все одно до чублень доходить! Що приємно здивувало, так це ціни в парламентському буфеті: дуже низькі", - додав регіонал. Ціни на бутерброди і пюре з сосисками сподобалися і новообраним комуністам: ті з задоволенням занурювалися в розвинений соціалізм, який так і не добудували 20 років тому.
Взагалі ж соціальні блага викликали радість не у всіх. "Нам видали абсолютно непотрібну канцелярію, а ще - "фоліанти" на якісному, дорогому папері, з описом адміністративного устрою країни. Тобто інформації нуль, зате все разом обійшлося в 250 тисяч гривень", - розповів заступник голови регламентного комітету Андрій Пишний. "А от, коли я зайшов у будівлю свого комітету, виявив, що там немає опалення. На вулиці мінус 17, і жінки сидять під масляними нагрівачами! Краще б витратили ці гроші на опалення", - поскаржився політик. Ще одне спостереження нардепів-новачків - неймовірна кількість бюрократії. На думку деяких, зрозуміти суть законопроектів інколи неможливо.
Цікавими враженнями поділився Микола Княжицький, колишній керівник телеканалу, а нині член комітету зі свободи слова: сьогодні технічні засоби дозволяють кожному бути трохи журналістом. Що він і продемонстрував на практиці: "Зняв на Айфон, як голосують чужими картками за обрання голови Нацбанку, і розмістив на Фейсбуці. Відразу зібрав коментарі - чому, мовляв, знімав, а не бився, не відстоював позицію? - розповів Княжицький. - Але я вважаю, що ми повинні діяти за принципом Махатми Ганді: бути чіткими у своїх переконаннях, але не уподібнюватися агресорам". Варто зазначити, що "депутатське піаніно" стало головним негативним враженням, яке залишилося у парламентських новачків. Дисциплінувати порушників будуть, можливо, навіть силою. Партійний зам Віталія Кличка, екс-заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко навіть спеціально пообіцяв: "Нудьгувати з цією Верховною Радою суспільству не доведеться!" Нагадаємо, що перед закриттям першої сесії в парламенті знову сталася бійка.